Yeni Azure Migrate ile Tanışın

Şirket içi uygulamaları ve verileri buluta taşımak müşterilerin geçiş yolculuğunda önemli bir adımdır ve bu süreç günden güne basitleşmektedir. Geçtiğimiz günlerde, göç ihtiyaçlarını karşılamak için Microsoft’un ve iş ortağı araçlarının aerodinamik ve kapsamlı bir portföyünü sunan Azure Migrate’ın en son sürümü duyuruldu.

Yeni entegre iş ortağı deneyimi, Sunucu Değerlendirmesi, Sunucu Geçişi, Veritabanı Değerlendirmesi ve Veritabanı Geçişi özellikleri dahil olmak üzere Azure Migrate’in genel kullanılabilirliği ile bulut yolculuğu müşteriler için daha kolay hale gelmiştir. Azure Migrate, altyapıdan uygulamalara ve verilere kadar tüm geçiş ihtiyaçları ve araçları için bir merkezdir.

Yeni deneyim, Microsoft ve ISV araçlarına erişmenizi sağlar ve taşıma senaryonuz için doğru aracı belirlemenize yardımcı olur. Büyük ölçekli veri merkezi geçişlerine ve bulut dönüşümü projelerine yardımcı olmak için uçtan uca ilerleme takibi de eklenmiştir.

Yeni özellikler:

 • Sunucu ve veritabanı geçişi, Data Box ile Azure’a veri taşıma ve uygulamaların Azure App Service’e geçişi gibi en yaygın geçiş senaryoları için rehberli deneyim
 • Geçiş sürecinin tipik aşamaları için keşif, değerlendirme ve geçiş için özellik tabanlı gruplama ve Microsoft ve iş ortağı araçlarının seçimi
 • Sürekliliği sağlayan ve veri merkezi varlıklarınızı tutarlı bir şekilde görebilmenizi sağlayan entegre bir deneyim
 • Carbonite, Cloudamize, Corent, Device42, Turbonomic ve UnifyCloud zaten Azure Migrate ile entegre durumda.

Yeni Azure Migrate: Sunucu Değerlendirme hizmeti teklifiyle, VMware sunucularını keşfetmeye ve değerlendirmeye ek olarak artık şunları yapabileceksiniz:

 • Geçiş için büyük ölçekli VMware veri merkezi keşfi ve değerlendirmesi. Müşteriler artık 35.000 sanal makineyi (VM) keşfedebilir ve değerlendirebilir.
 • Geçiş için büyük ölçekli Hyper-V veri merkezi keşfi ve değerlendirmesi yapın. Müşteriler artık 10.000 adede kadar VM ile Hyper-V ana bilgisayarlarının profilini oluşturabilir. VMware ve Hyper-V’deki tüm envanterinizi aynı Azure Migrate projesine de getirebilirsiniz.
 • Hem VMware hem de Hyper-V için performansa dayalı yetkilendirme, uygulama bağımlılık analizi, geçiş maliyeti planlaması ve hazır olma analizi alın. Sunucu Değerlendirmesi ile keşif ve değerlendirme yapmak için herhangi bir agent’a ihtiyacınız yoktur.

Azure Migrate, Sunucu Değerlendirmesi tüm Azure müşterileri için ücretsizdir ve yakında fiziksel sunucu bulma ve değerlendirme için destek ekleyecektir.

Mevcut VMware, Hyper-V, Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud Platform (GCP) sanal makinelerinin ve fiziksel sunucularının Azure’a geçişini gerçekleştirme yeteneğine dayanarak, yeni Azure Migrate: Server Migration şunları sağlar:

 • VMware VM’lerinin Azure’a agentless geçişi. VMware VM’leri için yeni aracısız geçiş yöntemini kullanmayı seçtiğinizde, keşif, değerlendirme ve taşıma için aynı cihazı kullanabilirsiniz. Tek seferde yerleşik ve tüm süreci sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Ayrıca Azure platformunda desteklenen Windows veya Linux da dahil olmak üzere herhangi bir istemci veya sunucu işletim sistemini taşımanıza yardımcı olmak için işletim sistemine yönelik destek alırsınız. Bu, genel olarak kullanılabilen aracı temelli taşıma yeteneğini tamamlar.
 • Hyper-V VM’lerinin Azure’a aracısız geçişi ve Amazon Web Services veya Google Cloud Platform’da çalışan sunucuların ve VM’lerin Azure’a ajan tabanlı geçişi.
 • Azure’da sanal makine oluşturmaya benzer, basitleştirilmiş deneyim. Değerlendirme önerileri, geçiş işlemine başlarken sanal makinelere otomatik olarak uygulanır, özellikle sunucuları optimize etmenize ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olan yetkilendirme önerileri sunar. Bu özellik Azure Migrate Sunucu Değerlendirmesi veya Cloudamize ve Turbonomic gibi tümleşik ortaklar tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerle çalışır.
 • Geçişinizi güvenle planlamanıza yardımcı olan, etkisiz geçiş testi. Uygulamalarınızı Azure’a taşıdığınızda da sıfır veri kaybı yaşarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.