Windows Server için Azure Service Fabric

İşletmeler günümüzde yenilik ve güvenilir hizmetler sunmak arasında ince bir çizgi çizmek zorundadır. Firmalar, organizasyon için yeni büyüme alanları yakalama, pazardaki pazar paylarını artırma ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılama fırsatı yaratma potansiyeline sahip olan kritik kurumsal uygulamaları hızlı bir şekilde yaratabilir ve çalıştırabilirler. Aynı zamanda, uygulama kesintileri, bir işletmenin itibarına, finansmanına ve müşteri sadakatine zarar verebilir. Ve bunların tamamı bir maliyet olduğu için sistem güvenilirliği de aynı derecede önemlidir. Örneğin, müşteriler, bir çevrimiçi bankacılık veya e-ticaret sitesinin, herhangi bir tarayıcı, cihaz veya uygulama üzerinden günün her saatinde çalıştırılmasını beklemektedir. Bu 7/24 kullanılabilirlik beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamayan bir şirket, müşterilerini rakiplerine kaybetme riski altındadır. İşletmeler gittikçe artan oranda ve yüksek kullanılabilirlikli uygulamaları geliştirmek ve yönetmek için buluta yönelmektedir.

Bulut ölçekli uygulamaları geliştirmek ve yönetmek için mikroservisler uygulama platformu olan Azure Service Fabric, geliştiricilerin bulut ölçekli uygulamaları oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olmak için geçen yıl piyasaya sürüldü.

Bugün, Windows Server için Azure Service Fabric ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Bugünkü duyuru ile müşteriler, Service Fabric kümelerini kendi veri merkezlerinde veya diğer bulut sağlayıcılarında tedarik edebilir ve nihai güven için destek satın alma seçeneği ile üretim iş yükleri çalıştırabilirler.

Bu ayın başında Service Fabric önizlemesini Linux’ta açıklandı ve geliştiricilerin istedikleri işletim sisteminde Service Fabric uygulamaları kurmalarını ve istedikleri yerde çalıştırmalarını sağlamak için vizyon geliştirildi. Neredeyse on yıldır Microsoft’da sağlamlaştırılmış olan Service Fabric, Cortana, Intune, Azure SQL Veritabanı, Azure DocumentDB ve Azure altyapısı gibi yüksek ölçeklendirilebilir hizmetlere güç sağlamaktadır.

Azure Service Fabric, Windows Server veya Linux çalıştıran herhangi bir makinede kümelerin oluşturulmasını sağlar; bu, Service Fabric uygulamalarını, birbirine bağlı bilgisayarların bulunduğu bir ortamda, kurum içi veya herhangi bir bulut sağlayıcısı ile birlikte dağıtabilir ve çalıştırabilirsiniz. Windows Server için Azure Service Fabric , Windows Server makinelerinde, özellikle de veri merkezlerinizde Service Fabric çalıştırmaya odaklanmış kümeler oluşturmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.