Windows Azure Hataya Dayanıklılık ve Artıklık

Windows Azure platformu, hataya dayanıklı ve artıklı olacak şekilde tasarlanmıştır ve müşterilere hataya dayanıklı uygulamalar oluşturma ve dağıtma olanağı verir. Coğrafi olarak dağınık veri merkezi dağıtımlarından, çoğaltılmış rol örnekleri ve depolamaya kadar hizmetin birçok yönü, hataya dayanıklılık ve artıklık sağlamaktadır. Bu önlemlere rağmen Windows Azure platformu tamamıyla hataya dayanıklılık garanti etmemektedir ve Windows Azure platformunu kullanan geliştiriciler uygun durumlarda ek koruma kullanmalıdır.

Hizmet Artıklığı

Windows Azure platform altyapısının her bir katmanı, arıza durumunda çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır ve her bir katmanda artıklı ağ cihazları ve her bir veri merkezinde ikili Internet hizmet sağlayıcıları içermektedir. Yük devretme çoğu durumda otomatiktir (insan müdahalesi gerektirmez) ve her türlü anormallik veya potansiyel ağ sorunlarını tespit etmek için ağ, Ağ Operasyon Merkezi tarafından 7 x 24 izlenmektedir.

Veri Merkezi Artıklığı

Windows Azure platformu, dünyanın dört bir yanındaki birden fazla veri merkezinde çalışmaktadır. Tüm veri merkezini etkileyen bir arıza durumunda müşteriler, yedek konumda uygulamalarını dağıtabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.