STORSIMPLE VIRTUAL ARRAY ÖNİZLEME SÜRÜMÜ

StorSimple çözümü IT organizasyonlarının karşılaştıkları çiftli data büyümesi, storage kapasitesi ve veri korumanın karmaşıklığı gibi sorunlarda çözüm olmaya başladı. Bugün itibariyle de StorSimple Virtual Array çözümü kurum içi yapılarda Microsoft Azure EA müşterileri için kullanıma sunuldu. StorSimple Virtual Array kurum içi hypervizorünüz üzerinde sanal makinelerde çalışan bir StorSimple çözümüdür. Hypervizörünüzün Hyper-V yada Vmware ESXi olması önemli değildir. Bu hypervizörler üzerinde File Server (NAS) yada bir iSCSI server gibi yapılandırılabilmektedir.

Her virtual array bulut üzerinde 64TB’a kadar veri saklayabilir. Azure üzerindeki merkezi StorSimple yönetim portalı ile farklı lokasyonlarda bulunan (şube yada merkez ofis) virtual arrayler yönetilebilmektedir.

Virtual Array Form Faktörü

StorSimple Virtual Array bir sanal makinedir ve Hyper-V (2008 R2 ve üzeri) yada VMware ESXi (5.5 ve üzeri) üzerinde çalışabilmektedir. Web tabanlı GUI arayüzü ile hızlı ve kolay yapılandırma yapılabilmektedir.

Çoklu Protokol

Virtual Array kullanıcılara, uygulamalara ve departmanlara paylaşımlar oluşturmak için File Server (NAS) gibi yapılandırılabilir. Yada dilenirse kullanıcı yada uygulamalar için host sunucular üzerinde iSCI (SAN) gibi yapılandırılarak yeni volumeler (LUNs) mount edilebilir.

Veri Sabitleme

Paylaşımlar yada volumler lokal olarak sabitlenmiş yada katmanlanmış olarak oluşturulabilir. Lokal olarak sabitleme veriyi paylaşmada ve erişimi hızlandırmada olanak sağlar. Örneğin tüm verilere öngörülebilir erişim gerektiren bir küçük işlemsel veritabanları için.

Veri Katmanlama

Geliştirilen yeni algoritma ile veriler çok kullanılan yada az kullanılan olarak katmanlanır. Belirlenen yüksek kullanımdaki veriler yerel katmanda saklanırken daha az kullanımdaki veriler Microsoft Azure üzerinde yani bulut ortamında saklanır.

Öğe Düzeyinde Kurtarma

File Server olarak yapılandırılan virtual array ile kullanıcılar yedeklenen verilerden self-service model kullanarak istedikleri verileri kurtarabilirler. Her paylaşım .backup isminde bir klasöre sahiptir ve bu klasör en son yedekleri içermektedir. Kullanıcı dilerse bu klasöre erişerek istediği dosya veya klasöre geriye döndürebilir.

Ayrıca StorSimple için önerilen çalışma senaryoları olarak kullanıcı dosya paylaşımları, küçük SQL veritabanları yada kullanıcı home folder yapıları söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.