StorSimple Veri Dönüşümü (Data Transformation)

Müşterilerin StorSimple ile buluta taşınan verilerle daha fazla şey yapmaları için popüler ve kalıcı bir özellik geldi. Örneğin, bu verileri işlemek için Azure Medya Hizmetleri, Azure HDInsight veya Azure Machine Learning gibi bir Azure servisini kullanabilirsiniz. Şimdiye dek, bunu yapmanın ölçeklenebilir bir yolu yoktu.

İlgi duyduğunuz verileri StorSimple formatından Azure bloblarına dönüştürmenizi sağlayan, yönetilen bir servis olan StorSimple Veri Dönüşümü’nün (Data Transformation) özel önizlemesi duyuruldu. Bu da, verileri çeşitli Azure servislerinin zengin ekosistemine açmaktadır.

StorSimple Veri Dönüşümü’nü kullanarak, StorSimple kurum içi volumelerinize koyduğunuz dosyalar Azure bloblarına dönüştürülecektir. Her dosya depolama hesabınızda bir blok olarak yer alacaktır. StorSimple’in sıklıkla medya içeriğini depolamak için kullanıldığı göz önüne alındığinde, dosyalarınızı doğrudan Medya Hizmetleri hesabınızdaki medya varlıklarına dönüştürme seçeneği de sağlanmıştır. Şimdi, birkaç tıklama ile, verilerinizi şeffaf ve kesintisiz bir şekilde taşıyabilen işleri ayarlayabilirsiniz. Bu işleri Azure Portal’dan başlatabilir veya API’ları kodunuza entegre edebilirsiniz (örneğin, web rolleri veya worker rolleri)

Örnek kullanımlar:

  • Çağrı merkezileri, tüm çağrıların ses kaydını saklamak için StorSimple’i kullanabilir. StorSimple Veri Transformasyonu’nu kullanarak, aramayı metne dönüştürmek için Azure Medya servislerini kullanabilir ve bu aramaları sessizlik süresi, duyarlılık ve operatör performansı açısından analiz edebilir.
  • Video gözetim beslemelerini depolamak için StorSimple kullanan bir müşteri, Azure Media servislerini kullanarak yüz tanıma ve düzeltme için bu servisi kullanmayı planlayabilir.
  • StorSimple’de log dosyalarını saklayan bir müşteri, bu logları analiz etmek için bulutta hesaplama kullanmak isteyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.