NVads A10 v5 VM’ler Kullanarak Azure’da Grafik Ağırlıklı İş Yüklerinizi Hızlandırın

2019’da Azure, genel bulutta ilk GPU bölümlemeli (GPU-P) sanal makine (VM) tekliflerini başlattığında, müşteriler tarafında çok beğenildi ve NVIDIA GPU’lar için benzer bir teklifler talep edildi. Müşteriler, iş yükü gereksinimlerini karşılayan GPU’yu seçme esnekliğini ve gereksinimlere göre uygun maliyetli yapılandırmalara olanak tanıyan GPU-P’nin avantajlarından yararlanmayı talep ettiler. NVIDIA M60 GPU’lara sahip mevcut NVsv3 VM’leri, grafik ağırlıklı görselleştirme iş yüklerini çalıştırmak için iyi çalışsa da, müşteri deneyimi daha iyi hale getirmek için birkaç özel gereksinimi vardı.

  • NVIDIA GPU’da bölümleme ile esnek GPU boyutları.
  • Tek bir CPU iş parçacığı için optimize edilmiş uygulamaların performansını artırmaya yönelik yüksek frekanslı bir AMD CPU parçası.
  • Schlumberger Petrel gibi üç boyutlu jeolojik modelleme uygulamaları için büyük veri kümelerini yüklemek üzere çok yüksek RAM’e sahip VM’ler.

Müşterileri için yenilikçi çözümler sunma sözünü sürdüren Microsoft, en son NVads A10 v5 serisinin önizleme için hazır olduğunu duyurdu. Azure, GPU bölümleme ile benzersiz GPU kaynak sağlama esnekliği sunan ilk ve tek genel bulut sağlayıcısıydı ve şimdi aynı teknolojiyi NVIDIA A10 Tensor Core GPU’lara daha da ileriye taşımış oldu. Müşteriler, A10 GPU’nun altıda birine sahip VM’ler arasından seçim yapabilir ve 2*A10 yapılandırmasına kadar ölçeklendirebilir. Bu, NVIDIA GPU’larda uygun maliyetli giriş seviyesi ve düşük yoğunluklu GPU iş yükleri sunarken, müşterilere güçlü tam GPU ve çoklu GPU işleme gücüne ölçeklendirme seçeneği sunmaya devam ediyor.

BoyurvCPUMemory (GiB)GPU Memory (GiB)Azure Network (GBps)
Standard_NV6ads_A10_v565545
Standard_NV12ads_A10_v512110810
Standard_NV18ads_A10_v5182201220
Standard_NV36ads_A10_v5364402440
Standard_NV36adms_A10_v5368802480
0Standard_NV72ads_A10_v5728802*2480

NVIDIA sanal GPU, NVIDIA RTX Sanal İş İstasyonu ve endüstri standardı SR-IOV teknolojisi üzerine kurulu donanım tabanlı GPU sanallaştırma çözümüyle müşteriler, özel GPU frame buffer’a sahip sanal GPU’larda iş yüklerini güvenli bir şekilde çalıştırabilir. 4 GHz artırılmış hıza ve 3,2 GHz tabana sahip üçüncü nesil AMD EPYC CPU’lar, herhangi bir uygulamayı çalıştırmak için ihtiyaç duyduğunuz gücü sağlayabilir. NVads A10 v5 serisinde eşzamanlı çoklu iş parçacığı (SMT) varsayılan olarak etkinleştirilirken Azure, birden çok iş parçacığından yararlanamayan uygulamalar için SMT’yi KAPATMA esnekliği sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.