GENEL BULUT VERİ DEPOLAMA SERVİSLERİNDE MICROSOFT AZURE LİDER KONUMDA

Gartner geçtiğimiz aylarda yaptığı Genel Bulut Veri Depolama Servisleri üzerine yaptığı araştırma sonuçlarını Magic Quadrant for Public Cloud Storage Service olarak yayınladı. Microsoft Azure üst üste ikinci yıl için yine lider konumdaydı.

Dijital veri miktarları her yıl katlanarak büyümektedir. IDC’ye göre 2020 yılına kadar bulut üzerinde saklanacak verilen boyutu 40 Zetabytes ( 40.000.000PBs)’tan fazla olacak.

2012 yılında Microsoft Azure üzerinde 4 Trilyon nesne depolanmaktaydı. Ocak 2015 itibariyle Microsoft Azure üzerinden depolanan nesne sayısı 10 Trilyon. Bu nesnelerin büyük kısmı dosya konumunda. Microsoft’a göre bu dosyalarında %75’i 10MB’dan küçük dosyalar.

Gartner lider araştımasına göre Genel Bulut Veri Depolama Servislerinde diğer büyük iki oyuncu Google ve Amazon. Ancak Nasuni benchmark testlerine göre Microsoft Azure diğer rakiplerine göre daha iyi performans vermektedir.

Sizlerde kurumunuz için düşük maliyetli, güvenilir bir bulut depolama çözümü mü arıyorsunuz? Kurumsal depolama müşterilerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri verilen kontrolsüzce büyümesi ve bu büyük verilerin barındırılması kosunda yönetim zorluklarıdır. Microsoft Azure StorSimple ürünleri ile oluşturabileceğiniz Hibrid Veri depolama alanları, sizlere kontrolsüz büyüyen verileriniz için hem kurum içi yapınızda hemde bulut veri depolama alanlarınızda esneklik sağlacaktır. Ayrıca hibrid bir çözümle yönetimizini kolaylaştırırken veri depolama maliyetlerinden de %60’a kadar tasarruf elde etmiş olacaksınız.

Storesimple ile:

  • Kurum içi veri depolama alanınızda bulunan inaktif verilerinizi bulut depolama alanlarına aktarabilir, arşiv verilerinizi tutabilirsiniz.
  • Veri tekilleştirme (deduplication) ve sıkıştırma yetenekleri ile verilerinizin kontrolsüz büyüme oranlarını azaltabilirsiniz.
  • Lokal diskler için SSD desteği sayesinde yüksek performans elde edersiniz.

 

Kurumunuz için daha detaylı Hybrid Veri Depolama çözümleri yada Bulut Veri Depolama çözümleri için www.msazureturkey.com sitesini ziyaret edebilir ve benimle iletişime geçebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.