ExpressRoute Global Reach: Kendi Bulut Tabanlı Global Omurganızı Oluşturma

Microsoft, 6 kıtada 130.000 kilometrelik karasal ve deniz altı fiber kablo sistemlerini kapsayan dünyanın en büyük ağlarından birini işletmektedir. Azure’un yanı sıra global ağ, Bing, Office 365 ve Xbox dahil tüm bulut hizmetlerine güç sağlar. Ağ, her seferinde saniyede 30 milyardan fazla paket taşır ve 160’tan fazla küresel ağ PoP’u aracılığıyla eşleme, özel bağlantı ve uygulama içeriği dağıtımı için erişilebilir. Microsoft, Microsoft hizmetlerine erişen müşterilerindeneyimini optimize etmek için sürekli olarak yeni ağ PoP’ları ekliyor.

Küresel ağ, Microsoft’un optimum yolları dinamik olarak seçmesine ve ağ hataları ve tıkanıklık senaryoları etrafında neredeyse gerçek zamanlı olarak rota oluşturmasına olanak tanıyan akıllı yazılım tanımlı trafik mühendisliği teknolojileri kullanılarak oluşturulur ve işletilir. Ağın, müşterileri için kritik iş yüklerini güçlendirirken maksimum çalışma süresi ve güvenilirlik sağlamak için birden fazla yedek yolu vardır.

ExpressRoute Global Reach ile işletmelerin ExpressRoute ve Microsoft’un küresel ağını kullanarak bulut tabanlı sanal küresel omurgalar oluşturmasına izin verilmektedir. ExpressRoute Global Reach, şirket içi ile Microsoft global omurgası içinde tamamen özel olarak yönlendirilmiş şirkete bağlantı sağlar. Bu özellik mevcut ağ altyapısının yedeği olabilir veya kurumsal Geniş Alan Ağı (WAN) gereksinimlerini karşılamanın birincil yolu olabilir. Microsoft, daha büyük küresel altyapı yatırımları ve ölçeklendirme gereksinimlerini karşılayarak müşterilerin temel görevlerine odaklanmalarını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.