Bir Azure Kaynağı İçin Ölçümleri Analiz Etme

Metrikler, düzenli aralıklarla otomatik olarak toplanan ve bir kaynağın bazı yönlerini tanımlayan sayısal değerlerdir. Örneğin, bir ölçüm size bir sanal makinenin işlemci kullanımını, bir depolama hesabındaki boş alanı veya bir sanal ağ için gelen trafiği söyleyebilir. Metrik gezgini, Azure portalında, ölçüm değerlerinden grafikler oluşturmanıza, eğilimleri görsel olarak ilişkilendirmenize ve ölçüm değerlerindeki artışları ve düşüşleri araştırmanıza olanak tanıyan bir Azure Monitor özelliğidir. Azure kaynaklarınız tarafından oluşturulan ölçümlerden grafikler çizmek ve bunların durumunu ve kullanımını araştırmak için ölçüm gezginini kullanabilirsiniz.

Varsayılan olarak, grafik en son 24 saatlik metrik verilerini gösterir. Grafik için Zaman aralığını veya her veri noktası için zaman aralığını tanımlayan Zaman ayrıntı düzeyini değiştirmek için zaman seçiciyi kullanabilirsiniz. Grafik, belirtilen zaman ayrıntı düzeyi boyunca tüm örneklenen değerleri hesaplamak için belirtilen toplamayı kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.