Backup Explorer

Kuruluşlar BT ve bulut kullanımlarını genişletmeye devam ettikçe, kritik kurumsal verilerin korunması son derece önemli hale gelmektedir. Microsoft Azure’da yedekleme yöneticiyseniz, yedeklemeleri günlük olarak verimli bir şekilde izleyebilmek, kuruluşunuzun son savunma hattında zayıflık olmamasını sağlamak için temel bir gereksinimdir.

İlgili işler, politikalar ve uyarılarla birlikte bir vault altında yedeklenen öğelerin kuş bakışı görünümünü elde etmek için bir Kurtarma Hizmetleri kasasını kullanabilirsiniz. Ancak yedekleme mülkünüz abonelikler, bölgeler ve kiracılar arasında birden fazla vaulta yayıldıkça, bu mülkü gerçek zamanlı olarak izlemek önemli bir görev haline gelir ve kendi özelleştirmelerinizi yazmanızı gerektirir.

Backup Explorer, Azure’daki tüm yedekleme mülkünüzde gerçek zamanlı izleme gerçekleştirmek için tek bir bölmeye sahip olmanızı sağlayan yerleşik bir Azure Monitor Çalışma Kitabıdır. Azure Kaynak Grafiği ve Azure Çalışma Kitapları ile yerel entegrasyon sayesinde ek bir ücret ödemeden tamamen kullanıma hazır olarak gelir.

  • Ölçekli görünümler – Backup Explorer ile izleme artık bir Kurtarma Hizmetleri kasasıyla sınırlı değildir. Yedekleme perspektifinden tüm mülkünüzün toplu bir görünümünü elde edebilirsiniz. Bu, yalnızca yedek öğelerinizle ilgili bilgileri değil, aynı zamanda büyüyen mülkünüzdeki kritik verileri korumayı asla kaçırmamanızı sağlayan yedekleme için yapılandırılmamış kaynakları da içerir. Azure Lighthouse kullanıcısıysanız, tüm bu bilgileri birden çok kiracıda bile görüntüleyebilir ve gerçekten sınırsız izlemeyi etkinleştirebilirsiniz.
  • Ayrıntılı incelemeler – Yedekleme öğeleri, işler, uyarılar veya politikalar gibi yedeklemeyle ilgili herhangi bir eseriniz için toplu görünümler ve ayrıntılı veriler arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.
  • Hızlı sorun giderme ve işlem yapılabilirlik – Ölçekli görünümler ve ayrıntılı incelemeler, yedeklemeyle ilgili bir sorunun temel nedenine ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir sorunu belirledikten sonra, doğrudan Yedekleme Gezgini’nden yedek öğeye veya Azure kaynağına sorunsuz bir şekilde giderek sorununuzu çözebilirsiniz.

Yedekleme Gezgini şu anda Azure Sanal Makineleri için desteklenmektedir. Yakında diğer Azure iş yükleri için destek eklenecektir.

Erişiminiz olan tüm kasaları, abonelikleri ve kiracıları görüntüleyen Yedekleme Gezgini’ni inceleyebilirsiniz.

Summary tab of Backup Explorer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.