Azure’da Coğrafi Bölge Yedekli Depolama

Azure’da Geo Zone Redundant Storage’ın önizlemesi duyuruldu. Coğrafi Bölge Yedekli Depolama, yüksek performans, yüksek kullanılabilirlik ve olağanüstü durum kurtarma arasında mükemmel bir denge sağlar ve Azure’da yüksek oranda kullanılabilir uygulamalar veya hizmetler oluştururken faydalıdır. Coğrafi Bölge Yedekli Depolama aşağıdakileri yaparak daha yüksek veri esnekliği elde edilmesine yardımcı olur:

  • Nölge yedekli depolama, küme, veri merkezi veya tüm bölge arızasından koruma gibi birden çok Azure Kullanılabilirlik Bölgesi’nde verilerinizin üç kopyasını eşzamanlı olarak yazma.
  • Verileri eşzamanlı olarak aynı coğrafi alandaki başka bir bölgeye, bölgesel bir kesintiden koruyarak, yerel olarak yedekli depolama gibi tek bir bölgeye çoğaltma.

Geo Zone Redundant Storage’ı kullanırken, birincil bölgedeki kullanılabilirlik bölgelerinden biri kullanılamasa bile verileri okumaya ve yazmaya devam edebilirsiniz. Bölgesel bir arıza durumunda, okuma erişimine devam etmek için Okuma Erişimi Coğrafi Bölge Yedek Depolama Birimini de kullanabilirsiniz.

Okuma Erişimi Coğrafi Bölge Yedekli Depolama Birimi’nin genel amaçlı bir v2 hesabı gerektirdiğini ve blok bloklar, disk olmayan page blokları, dosyalar, tablolar, queues ve Azure Data Lake Storage Gen2 için kullanılabilmektedir.

Mevcut Coğrafi Bölge Yedekli Depolama fiyatları indirimli önizleme fiyatlarıdır ve genel kullanılabilirlik sırasında değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.