Azure’a Geçişi Hızlandırmaya Yardımcı Olacak Yeni Yatırımlar

İşletmeler yeni çalışma yöntemlerine uyum sağladıkça, BT liderleri sürdürülebilir büyümeyi başarma konusunda artan zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Adapte olurken ve dönüşürken işinizin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlamak çok önemli olabilir. Şirketiniz, sunucu varlığınızı buluta taşımak için seçenekler arıyorsa Azure’da sunulan güzel haberlar var.

Daha büyük geçiş projelerine Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri ve Azure Geçiş ve Modernizasyon Programı desteği.

Microsoft, buluta geçmek isteyen Windows Server ve SQL Server müşterileri için harika tekliflere sahiptir. Azure, SQL Server 2012 ve Windows Server 2012/2012 R2 için ücretsiz Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri sunarak, Microsoft Desteği tarafından verilen 10 yılı aşan üç yıl boyunca desteklenen uygulamaları modernize etmeniz için size daha fazla zaman tanır. Microsoft ayrıca müşterilerin Azure Hibrit Avantajı ile iş yüklerini Azure Sanal Makinelerde çalıştırırken önemli ölçüde tasarruf etmelerine olanak tanır; bu, ayrılmış örneklerle birleştiğinde diğer bulut hizmetlerine kıyasla yüzde 85’e varan tasarruf sağlayabilir.

Buluta geçişinizi ve modernizasyonunuzu desteklemek, öngörülemeyen olası riskleri ve maliyetleri azaltmak için Microsoft, Azure Geçiş ve Modernizasyon Programını (AMMP) genişletti. Geçtiğimiz yıllarda AMMP, yolculuklarının her aşamasında doğru kaynak karışımını ve en iyi uygulamaları bir araya getirerek Jotun gibi binlerce müşterinin bulutun değerini ortaya çıkarmasına yardımcı oldu. Şimdi en büyük Windows/SQL Server geçiş ve modernizasyon projelerinizi desteklemek için proje uygunluğuna göre 2,5 kata kadar daha fazla yatırım yapılmaktadır. Bu yatırım, geçişinize iki şekilde yardımcı olacaktır: iş yüklerinizi planlama ve taşıma konusunda iş ortağı yardımı ve Azure SQL Yönetilen Örneği ve Azure SQL Veritabanına geçişiniz sırasında geçiş maliyetlerini dengeleyen Azure kredileri.

Gerçek hibrit bulut esnekliği için benzersiz yetenekler ve daha fazla seçenekle SQL Server ve Windows Server’ınızın Azure’daki en büyük potansiyelini açığa çıkartabilirsiniz. Microsoft ile, sanal makinelerde (VM’ler) çalışan Windows Server ve SQL Server, Azure SQL yönetilen veritabanları ve Azure Arc aracılığıyla hibrit yönetim gibi çözümlerle sunucuları geçirip modernize ederek iş gereksinimlerinize en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

VM’lerinizi Azure’da bulundurduğunuzda, Azure portalındaki Azure Automanage ve Windows Admin Center gibi ayrılmış çözümlerle yönetim basitleşir. Azure SQL, yeniliklere daha fazla, veritabanlarınızı yamalamaya, güncellemeye ve yedeklemeye daha az zaman ayırmanıza olanak tanır; çünkü Azure, veritabanlarınızın her zaman güncel kalması için en son güncellemeleri ve yamaları otomatik olarak uygulayan her zaman güncel SQL’e sahip tek buluttur. Azure SQL ayrıca, veritabanlarını otomatik olarak ayarlayarak her veritabanı için en yüksek performansı sağlayan yerleşik yapay zekaya sahiptir ve lider fiyat-performans sunar.

Güvenlik, Azure için temeldir. Şirketiniz SQL Server 2012 ve Windows Server 2012/2012 R2 çalıştırıyorsa, sırasıyla 12 Temmuz 2022 ve 10 Ekim 2023 tarihlerinde destek sona ererken bu ortamları değerlendirmenin tam zamanı. Desteğe sahip olmamak, işletmenizi güvenlik risklerine ve uyumluluk endişelerine maruz bırakabilecek güvenlik güncellemelerinin sona ermesi anlamına gelir. Azure, üç yıllık genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri sunar.

Azure Arc ile hibrit dağıtımlar dahil olmak üzere Windows Server ve SQL Server’ınızı korumak için aktif olarak izleyen siber güvenlik uzmanlarıyla fiziksel veri merkezleri, altyapı ve operasyonlarda çok katmanlı güvenlik sağlanır. Microsoft’un 3.500’den fazla siber güvenlik uzmanı vardır ve güvenli ve emniyetli bir iş kurabilmeniz için tehditlerin korunmasına, tespit edilmesine ve bunlara yanıt verilmesine yardımcı olmak için güvenliğe yılda 1 milyar dolar harcamaktadır. Azure platformu, verilerinizi proaktif olarak korumanıza ve uyumluluğu kolaylaştırmanıza olanak tanıyan 90’dan fazla uyumluluk teklifiyle uyumluluk kapsamında liderdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.