Azure SQL Database Tehdit Algılama Nedir?

Azure SQL Veritabanı Tehdit Algılama, Azure SQL Veritabanı hizmetinde yer alan yeni bir güvenlik zekası özelliğidir. Azure SQL Veritabanı Tehdit Tespiti, anormal veritabanı aktivitelerini öğrenmek, profillemek ve tespit etmek için günün her saatinde çalışmak suretiyle veritabanına olası tehditleri tanımlar.

Güvenlik uzmanları veya diğer belirlenmiş yöneticiler şüpheli veritabanı aktiviteleri hakkında derhal bir bildirim alabilir. Her bildirim, şüpheli etkinliğin ayrıntılarını sağlar ve tehdidi daha ayrıntılı araştırmanın ve hafifletmenin nasıl önereceğini önerir. Şu anda, Azure SQL Veritabanı Tehdit Tespiti, potansiyel güvenlik açıklarını ve SQL enjeksiyon saldırılarını ve anormal veritabanı erişim kalıplarını tespit etmektedir.

Azure SQL Veritabanı Tehdit Algılama son derece kolay etkinleştirilebilir. Azure yönetim portalında veritabanınız için Denetim ve Tehdit Algılama konfigürasyon adımlarını seçebilirsiniz. Burada Denetim ve Tehdit Algılama özelliğini açıp uyarıları almak için en az bir e-posta adresi yapılandırmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.