AZURE SQL DATABASE İLE WORDPRESS

WordPress günümüzde en popüler web uygulamalarından bir tanesi. Hatta bende msazureturkey.com web site WordPress üzerinde geliştiriyorum. Dünya üzerinde %23,3 gibi bir kullanım oranına sahip olan WordPress yaklaşık olarak 60 milyon websitesine karşılık gelmektedir.

Peki bugüne kadar WordPress’i arka planda MySQL ile destekledik. Azure SQL Database kullansaydık güzel olmaz mıydı?

Project Nami olarak adlandırılan bir çalışma ile açık kaynak WordPress dağıtımları Azure SQL Database üzerinde inşaa edilebilmektedir.  WordPress için dizayn ve optimize edilen Azure SQL Database V12 ile WordPress oldukça performanslı bir şekilde çalışmaktadır. Project Nami için populer plug-in olan Full Text Search ile text ve yazar aramaları yüksek oranda geliştirilmiştir.

Ayrıca daha fazla performansa ihtiyaç duyduğunuzda Blob Cache plugin’i kullanabilirsiniz. Bloc Cache plugin’i WordPress yada Project Name sitesinden gelen outputları Azure Blob Storage üzerinde tutar ve çok uygun bir fiyatlama ile önbellek çözümü sağlar.

Project Nami web sitesinden hızlıca dağıtım gerçekleştirebilirsiniz. http://projectnami.org/download/

projectnami

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.