Azure Landing Zones

Azure landing zones (giriş bölgeleri), ölçek, güvenlik yönetimi, ağ iletişimi ve kimliği hesaba katan çok abonelikli bir Azure ortamının çıktısıdır. Azure giriş bölgeleri, Azure’da kurumsal ölçekte uygulama geçişi, modernizasyon ve yenilik sağlar. Bu bölgeler, Azure müşterilerinin uygulama portföyünü desteklemek için gereken tüm platform kaynaklarını dikkate alır ve hizmet olarak altyapı veya hizmet olarak platform arasında ayrım yapmaz.

Tek bir çözüm tüm teknik ortamlara uymaz. Birkaç Azure giriş bölgesi uygulama seçeneği, büyüyen bulut portföyünüzün dağıtım ve operasyon gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olabilir.

  • Ölçeklenebilir: Tüm Azure giriş bölgeleri, her bir giriş bölgesi örneğine dağıtılan iş yükleri veya Azure kaynakları ne olursa olsun, tutarlı yapılandırma ve kontrollerle tekrarlanabilir ortamlar sağlayarak ölçekte bulut benimsemeyi destekler.
  • Modüler: Tüm Azure giriş bölgeleri, ortak bir tasarım alanları kümesine dayalı olarak ortamınızı oluşturmaya yönelik modüler bir yaklaşım sağlar. Her tasarım alanı, Azure SQL Veritabanı, Azure Kubernetes Hizmeti ve Azure Sanal Masaüstü gibi çeşitli teknoloji platformlarının farklı ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde kolayca genişletilebilir.

İster ilk production uygulamanızı Azure’a dağıtmak istiyor olun, ister karmaşık bir teknoloji platformları ve iş yükleri portföyü işletiyor olun, Azure giriş bölgesi uygulama seçenekleri ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir.

Birçok kuruluş için aşağıdaki Azure giriş bölgesi kavramsal mimarisi, bulut benimseme yolculuklarındaki hedefi temsil eder. Kuruluşların, güvenlik ve yönetişim için en iyi uygulamaları sürdürürken işlerini yürüten başarılı bulut ortamlarını çalıştırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan olgun, ölçeği genişletilmiş bir hedef mimaridir.

Bu kavramsal mimari, dijital varlıklarının bir parçası olarak Azure’u benimseyen müşterilerden alınan çok sayıda derse ve geri bildirimlere dayalı ölçek ve olgunluk kararlarını temsil eder.

Bulut ortamınızda kalıcı olması gereken araçlara yapılan belirli iş kararları veya mevcut yatırımların bir sonucu olarak özel uygulamanız değişiklik gösterebilse de, bu kavramsal mimari, kuruluşunuzun bir giriş bölgesi tasarlama ve uygulamaya yönelik genel yaklaşımı için bir yön belirlemeye yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.