Azure, IoT İçin Onaylandı ve Müşterilerin Doğru IoT Cihazını Seçmesine Yardımcı Olmak İçin Genişledi

İşletmeler için, yeni bir IoT çözümü için en iyi aygıtı seçmek, erken dağıtımda en zorlu görevlerden biri olabilir. Göz önüne alınması gereken çok şey var: cihazın internete nasıl bağlanacağı ve hangi sensörlerin işleyebileceği endüstri protokolleri ile çalıştığı önemli konular arasındadır. Bir yıl önce, müşterilerin seçtikleri cihazın Azure IoT teknolojisi ile çalışacak şekilde test edilmesini sağlamaya yardımcı olmak için IoT için Azure Sertifikalı program başladı. O zamandan beri, müşterileri ve ortaklar, bulutun IoT cihazlarıyla birlikte köprülenmesinin faydalarını gördü. IoT için Azure Certified’ı, programda 100’ün üzerinde ortak ve 175 farklı cihazdan oluşan endüstrideki en büyük cihaz ekosistemlerinden birine dönüştü.

Geçen günlerde, IoT cihaz kataloğu için Azure Sertifikalı ürününü duyuruldu. Cihaz kataloğu, IoT ortağı için Azure Sertifikalı olanlardan kendi ihtiyaçları için en iyi cihazı arayan herkes tarafından kullanılabilir.

Şu anda bir IoT kullanıcısıysanız, Azure Onaylı IoT cihaz kataloğu doğru cihazın veya cihaz ailesinin aramasını kolaylaştıracaktır. Artık cihaz aramasını çok kritere göre hassaslaştırabilir, Azure IoT Suite’e ve Azure IoT Hub’a nasıl bağlanacağınıza ilişkin talimatları alabilirsiniz ve hatta cihazın imalatçısından bir demosunu talep edebilirsiniz. Örneğin, Azure bulutuna MQTT üzerinden Java kodu kullanarak Wi-Fi yoluyla bağlanan ağ geçitleri aramak birkaç tıklama yeterli olacaktır. Ve bulamadığınız bir şey arıyorsanız, portal üzerinden bir istek gönderebilirsiniz ve Azure ekibimi bunu dahil etmek için elinden geleni yapacaktır.

Bir IoT aygıtı üreticisi iseniz, aygıt kataloğu, teknolojiniz için, Azure IoT çözümlerini zaten kullanan müşterilerle yeni pazarlar açmak için teknolojinize global bir fırsat verme fırsatı sunar. Microsoft ayrıca, cihazınızın ilgi ve performansı ile ilgili metrikler sunarak işinizi büyütebilirsiniz. Ayrıca, cihazınızı farklılaştırmanıza ve sergilemenize yardımcı olması için katalogda 10 veya daha fazla cihaza kayıtlı olan ilk 25 ortağa Azure kredisi 3.000 dolar sunulmaktadır. www.catalog.azureiotsuite.com/partner adresini ziyaret ederek cihazınıza katalog kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.