Azure Front Door Servisi

İster geniş bir kitleye, ister tek bir bölgede küçük bir kullanıcı grubuna hizmet veriyor olsun, internete dönük her web uygulaması varsayılan olarak global bir uygulamadır. İster dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla büyük bir haber web sitesi işletiyor olun, ister satış kanallarınızı yönetmek için bir B2B uygulamasına sahip olun kullanıcılarınızı birden fazla yere dağıtımanız gerekebilir veya uygulamanızın için yüksek kullanılabilirlik ve olağanüstü durum kurtarma senaryolarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Son kullanıcılarınız için performansı en üst düzeye çıkarmak, hatalara ve saldırılara karşı kesintisiz hizmet vermek çok önemlidir.

Azure Front Door, global web siteniz / uygulamanız için şunları sağlar:

  • Global HTTP yük dengeleme, uygulamanızı bölgeler arasında esnek bir şekilde oluşturmanıza, anında fail-over ve kullanıcılarınıza bir etki alanı veya mikro hizmet (URL yolu) düzeyinde “her zaman açık” bir web sitesi kullanılabilirliği deneyimi sunmanıza olanak tanır.
  • SSL offload, gecikmeyi azaltırken güvenliği ve hızlı büyüyen veya genişleyen bir kullanıcı tabanına ölçeklendirmenizi sağlar.
  • WAF @ Edge, DDoS saldırılarına veya kötü niyetli kullanıcılara karşı uygulama güvenliği sunar ve performanstan ödün vermeden ölçekte koruma sağlar.
  • Anycast ile “Uygulama ve API hızlandırma” ve Azure tarafından dağıtılan arka backendlere doğrudan bağlanmak için Microsoft’un devasa özel küresel ağını kullanmak, uygulamanızın son kullanıcılarına daha az gecikme ve daha yüksek verimlilikle çalışma özelliği sunar.

Microsoft’un muazzam küresel ağının üzerine inşa edilen Azure Front Door, şu anda Microsoft’un en büyük web iş yüklerini yüksek kaliteli ve yüksek performanslı hizmetler sunmasını desteklemektedir. Bing, Office 365, Xbox Live, MSN, LinkedIn ve Azure DevOps gibi global markalar, tutarlı, düşük gecikme süresi, yüksek verimli kullanıcı ve uygulama deneyimleri sunmak için Azure Front Door’un rekabetçi performansından, kurumsal düzeyde güvenilirlikten ve büyük ölçeklenebilirlikten yararlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.