Azure Front Door: Modern Uygulamalar ve İçerik İçin Yeniden Tasarlandı

Artık hemen hemen her şirket, hızla büyüyen bir dijital ayak izini, dağınık iş gücünü ve gelişen güvenlik tehditlerini yönetmekle yükümlüdür. Sonuç olarak, kuruluşlar daha iyi ölçeklenebilirlik, daha fazla güvenlik, daha yüksek performans, daha fazla otomasyon ve daha kolay yönetilebilirlik için artan talepleri daha düşük maliyetlerle karşılamaya yardımcı olan çözümler arıyor.

İster içerik ve dosya teslim ediyor olsun, ister küresel uygulamalar ve API’ler oluşturuyor olun, Azure Front Door kullanıcılarınıza nerede olurlarsa olsunlar daha yüksek kullanılabilirlik, daha düşük gecikme süresi, daha iyi ölçek ve daha güvenli deneyimler sunmanıza yardımcı olabilir. Azure Fron Door, uygulamanız için genel yönlendirmeyi tanımlamanıza, yönetmenize ve izlemenize de olanak tanır.

Azure Front Doorı Standart ve Premium’un eklenmesiyle, Azure Front Door (klasik) ve Microsoft’tan Azure CDN (klasik) özelliklerini birleştiren ve Azure Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) ile bağlanan iki yeni katman olan Azure Front Door artık bir Microsoft’un devasa ölçekli özel küresel ağı üzerine kurulu, akıllı tehdit korumasına ve anlaşılması kolay fiyatlandırma modeline sahip birleşik, modern bulut CDN platformu olmuştur. Azure Front Door artık Azure’da veya herhangi bir yerde yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve güvenli uygulamaları taşıyan ve/veya dağıtan kurumsal müşteriler için DevOps deneyimini, güvenlik duruşunu ve maliyet etkinliğini geliştiren zengin bir dizi gelişmiş yetenek sağlıyor.

Azure Front Door’dan elde edebileceğiniz önemli avantajlar şunlardır:

  • Yönetilebilirliği iyileştirmek ve dağıtımı hızlandırmak için etki alanı adı sistemi (DNS) ve Web Uygulamaları gibi diğer Azure uygulamaları ve hizmetleriyle derinlemesine entegre edilmiş deneyimler. Artık, özel etki alanı doğrulamasıyla ilgili gecikmeleri basitleştirmek ve azaltmak için DNS TXT kaydına dayalı doğrulama sunulmaktadır.
  • Bulut tabanlı ve DevOps dostu komut satırı araçlarıyla geliştirilmiş otomasyon ve basitleştirilmiş provizyon. Örneğin, artık özel etki alanlarını diğer kaynaklarla birlikte tek bir dağıtımda sağlayabilir ve daha sonra etki alanı sahipliğini doğrulayabilir veya dağıtım ve yapılandırma adımlarını önemli ölçüde azaltmak için portaldaki yeni Hızlı Oluşturma seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Daha etkili izleme, sorun giderme ve hata ayıklama için erişim günlükleri, durum araştırma günlükleri, ek ölçümler ve önceden oluşturulmuş trafik ve güvenlik raporları gibi gelişmiş analitik yetenekleri.
  • İş mantığınızın daha fazlasını uca taşımanıza ve kullanıcılarınız ile arka uçlar arasında daha karmaşık ve dinamik yönlendirme oluşturmanıza olanak tanıyan düzenli ifadeler ve sunucu değişkenleri ekleyen gelişmiş kural motoru özelliklerine sahip uçta genişletilmiş kurallar.
  • Uygulamalar için gecikmeyi üç kata kadar artırabilen ve tutarlı uygulama deneyimleri için düşük gecikme süresi ve yüksek aktarım hızı sağlamak üzere kurumsal düzeyde güvenilirlik ve büyük ölçeklenebilirlik sağlayan özel bir WAN aracılığıyla Azure’a bağlanan yüzlerce uç konumuyla Microsoft tarafından oluşturulmuş gerçek anlamda küresel bir ağ .
  • Birleşik statik ve dinamik teslimat, uygulamanızı hızlandırmak ve ölçeklendirmek için tek bir hizmette ve Azure’da veya herhangi bir yerde barındırılan uygulamalar için yüksek kullanılabilirlik deneyimleri geliştirmek için gerçek zamanlı yönlendirme ile sunulur.
  • Müşterilerin planlama yapması gereken daha az sayaç ve Azure bölgelerinden Azure Front Door’a ayrı çıkış ücretini ortadan kaldıran entegre çıkış (giden veri aktarımı) fiyatlandırması sağlayarak faturalandırma karmaşıklığını azaltan basitleştirilmiş bir maliyet modeli.
  • Yerleşik katman 3-4 DDoS koruması, Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, etki alanlarınızı korumak için Azure DNS ve Azure Private Link gibi türünün en iyisi güvenlik hizmetleri sorunsuz bir şekilde eklenebilir.
  • WAF geliştirmeleri, yaygın saldırılara ve botlara karşı güçlü ancak uygun maliyetli bir koruma sunar ve uygulamaya özel algılamalara göre özelleştirilebilir. Azure Front Door Premium, hiçbir ek ücret ödemeden Azure Web Uygulaması Güvenlik Duvarı’nı içerir ve gelişmiş yetenekler sağlar. Azure WAF ayrıca, yanlış pozitifleri ve anormal puanlama tabanlı algılamayı azaltan yeni bir DRS 2,0 RuleSet yayınlıyor. Artık genel kullanıma sunulan bot yöneticisi, Microsoft Tehdit İstihbaratına dayalı ek bir Bot algılama katmanı sağlar.
  • Kullanılabilirlik bölgeleri olan tüm Azure bölgelerinde kullanılabilirlik ile Azure Front Door Premium’da Azure Private Link desteği, uygulamanızın Azure Front Door’dan Azure’daki arka uçlarınıza özel erişimle uca kadar uzanmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.