Azure Fiyatlamasında İndirime Gidildi

Azure’u müşterilere mümkün olan en iyi fiyatlarla sunma konusundaki kararlı olan Microsoft, 1 Ekim’den itibaren en popüler sanal makinelerinin (VM’lerin) çoğunun fiyatlarını düşürüyor.

  • Genel Amaçlı Örnekler (General Purpose): Dv2 serisi VM’lerin fiyatları% 15’e kadar azaltılıyor. Ayrıca A1 ve A2 Temel VM’lerin fiyatlarını% 50’ye kadar düşürüyor.
  • Compute Optimzed: F serisinin fiyatları% 11’e kadar azaltılıyor.
  • Av2 serisi: Kasım 2016’da bugün A serisi Standart VM fiyatlarına göre% 36 daha düşük fiyatlarla yeni A serisi sanal makineler (Av2) tanıtılacaktır.

VM kategorilerinee aşina değilseniz, A serisi VM’ler giriş seviyesi hesaplama katmanlarıdır. Dv2 serisi VM’ler, A serisinden daha fazla bellek ve yerel SSD depolama alanına sahip genel amaçlı katmandır. F serisi VM’ler, Dv2 serisinden daha düşük bir fiyat ile daha yüksek CPU / bellek oranı sağlar.

Bu indirilmiş fiyatlara ek olarak, Windows Server’ı Yazılım Güvencesi ile kullanan müşteriler için kısa bir süre önce duyurulan Microsoft Azure Hybrid Use Benefit, Windows Server iş yüklerini% 41 daha düşük maliyetle çalıştırmanıza yardımcı olabilir. Bugünden başlayarak, galeride Windows Server VM’lerini bu şekilde dağıtmayı daha da kolaylaştıran bir dizi imaj sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.