Azure Firewall’da Yeni Performans ve Günlüğe Kaydetme Özellikleri

Uygulamaların buluta geçişi, sonuç olarak ağ trafiği çıktı talebini arttırmaktadır. Bu, ağ öğeleri üzerinde ve daha özel olarak çoğu ağ trafiğinin kritik yolunda bulunan Azure Firewall üzerinde baskı oluşturur. Şu anda Azure Firewall , birçok müşterinin mevcut aktarım hızı taleplerini karşılamaya yeterli olan 30 Gb/sn’yi destekler. Bununla birlikte, bazı kuruluşların daha fazla verime ihtiyaç duyduğu gözlemlenmektedir.

Microsoft Azure Firewall’da uygulama kuralları gibi, ağ kuralı adı da artık günlüklerde mevcuttur. Önceden, bir ağ kuralı olayı, kaynağı, hedef IP/bağlantı noktasını ve eylemi, izin verme veya reddetme eylemini gösterirdi. Yeni işlevsellik ile ağ kuralları için olay günlükleri, ilke adını, Kural Koleksiyonu Grubunu, Kural Koleksiyonunu ve kural adını da içerecektir.

Daha fazla uygulama buluta taşındıkça, ağ öğelerinin performansı bir darboğaz haline gelebilir. Herhangi bir ağ tasarımının merkezi parçası olan güvenlik duvarının tüm bu iş yüklerini destekleyebilmesi gerekir. Bu nedenle, Azure Firewall Premium performans artırma işlevinin, bu dağıtımlar için daha fazla ölçeklenebilirlik sağlamak üzere kullanıma sunulmuştur. Bu özellik, Azure Firewall Premium’un maksimum verimini yüzde 300’den fazla (100 Gb/sn’ye) artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.