Azure Disk Şifrelemesi (V2) Etkin Sanal Makinelerin Olağanüstü Durumdan Kurtarılması

Uygulamalarınız ve hizmetleriniz için Azure’u seçtiğinizde çok çeşitli güvenlik araçlarından ve özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bu araçlar ve yetenekler Azure’da güvenli çözümler oluşturmayı mümkün kılar. Bu özellikler arasında, kuruluşunuzun güvenlik ve uyumluluk taahhütlerinizi karşılamak üzere verilerinizin korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış Azure disk şifrelemesi bulunmaktadır. İşletim sistemi ve veri disklerine birim şifreleme sağlamak için Windows için endüstri standardı BitLocker Sürücü Şifrelemesi ve Linux için DM-Crypt kullanır. Çözüm, disk şifreleme anahtarlarını ve sırlarını kontrol etmenize ve yönetmenize yardımcı olmak için Azure Key Vault ile entegredir ve sanal makine (VM) disklerindeki tüm verilerin Azure Depolamadayken hem taşıma sırasında hem de beklemede şifrelenmesini sağlar.

Uygulamalarınızı korumanın ötesinde, planlanan ve planlanmayan kesintiler meydana geldiğinde kritik görev uygulamalarınızı çalışır durumda tutmak için bir olağanüstü durum kurtarma planınızın olması önemlidir. Azure Site Recovery, Azure Sanal Makinelerinde çalışan uygulamaların çoğaltılmasına, yük devretmesine ve kurtarılmasına yardımcı olur, böylece birincil bölgede herhangi bir kesintiniz varsa ikincil bir bölgeden kullanılabilirler.

Azure Site Recovery artık Azure Active Directory uygulaması olmadan Azure disk şifrelemesi (V2) etkin sanal makinelerin olağanüstü durumdan kurtarılmasını desteklemektedir. Olağanüstü durumdan kurtarma için VM’nizin çoğaltılmasını etkinleştirirken, gerekli tüm disk şifreleme anahtarları ve sırları kaynak bağlamdan kullanıcı bağlamında hedef bölgeye kopyalanır. Olağanüstü durum kurtarmayı yöneten kullanıcının uygun izinleri yoksa, kullanıcı anahtarları ve sırları kopyalayıp yapılandırmaya devam etmek için kullanıma hazır komut dosyasını güvenlik yöneticisine teslim edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.