Azure Dev Spaces

Azure Dev Spaces, Azure Kubernetes Service (AKS) kümelerindeki ekipler için hızlı, yinelemeli bir Kubernetes geliştirme deneyimi sağlar. Azure Dev Spaces, bağımlılıkları çoğaltmadan , minimum geliştirme makinesi kurulumu ile AKS’deki uygulamanızın tüm bileşenlerini hata ayıklamanıza ve test etmenize olanak tanır.

Azure Dev Spaces, ekiplerin tüm mikro hizmet mimarileri veya AKS’de çalışan uygulamalarla doğrudan çalışmasına izin vererek ekiplerin mikro hizmet uygulamalarının geliştirilmesi ve hızlı yinelemesine odaklanmalarına yardımcı olur. Azure Dev Spaces ayrıca, geri kalan AKS kümesini veya diğer geliştiricileri etkilemeden mikro hizmet mimarinizin bölümlerini bağımsız olarak güncellemek için bir yol sağlar. Azure Dev Spaces, alt düzey geliştirme ve test ortamlarında geliştirme ve test amaçlıdır ve üretim AKS kümeleri üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmamıştır.

  • Yerel makine kurulumunu en aza indirir
  • Ekipteki yeni geliştiriciler için kurulum süresini azaltır
  • Daha hızlı yineleme ile bir takımın hızını artırır
  • Ekip üyeleri bir kümeyi paylaşabildikleri için gereksiz geliştirme ve entegrasyon ortamlarının sayısını azaltır
  • Bağımlılıkları çoğaltma ihtiyacını ortadan kaldırır
  • DevOps ekipleri gibi geliştirme ekipleri ve birlikte çalıştıkları ekipler arasındaki işbirliğini geliştirir

Azure Dev Spaces, projeleriniz için Docker ve Kubernetes varlıkları oluşturmak için araçlar sağlar. Bu araç, hem geliştirme alanına hem de diğer AKS kümelerine kolayca yeni ve mevcut uygulamalar eklemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.