Azure CycleCloud

Azure CycleCloud, Azure’da Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) ortamlarını düzenlemek ve yönetmek için kurumsal bir araçtır. CycleCloud ile kullanıcılar, HPC sistemleri için altyapı sağlayabilir, tanıdık HPC planlayıcıları dağıtabilir ve işleri her ölçekte verimli bir şekilde çalıştırmak için altyapıyı otomatik olarak ölçeklendirebilir. Kullanıcılar, CycleCloud aracılığıyla farklı türde dosya sistemleri oluşturabilir ve bunları HPC iş yüklerini desteklemek için bilgi işlem kümesi düğümlerine bağlayabilir.

Azure CycleCloud, HPC yöneticilerini ve belirli bir zamanlayıcıyı göz önünde bulundurarak bir HPC ortamı dağıtmak isteyen kullanıcıları hedef alır; Slurm, PBSPro, LSF, Grid Engine ve HT-Condor gibi yaygın olarak kullanılan zamanlayıcılar kutudan çıktığı gibi desteklenir. CycleCloud, Azure üzerinde Hizmet Olarak Zamanlayıcı sağlayan Azure Batch’in kardeş ürünüdür.

HPC ortamlarını bir süredir işleten kuruluşlar, genellikle belirli bir zamanlayıcı etrafında yılların uzmanlığını ve şirket içi araçları biriktirir ve bu ortamları Azure’da yeniden tasarlamak veya dağıtmak göz korkutucu olabilir. CycleCloud, VM’ler, ölçek kümeleri, ağ arabirimleri ve diskler gibi temel Azure yapı taşlarını soyutlar. Bu, bir HPC yöneticisinin tanıdık olana odaklanmasını sağlar: düğümlerden ve yapılandırılabilir bir seçim zamanlayıcısından oluşan bir HPC kümesi.

CycleCloud, desteklenen programlayıcıların üzerine otomatik ölçeklendirme eklentileri dağıtır, böylece kullanıcıların karmaşık otomatik ölçeklendirme işlevlerini ve rutinlerini kendilerinin uygulamasına gerek kalmaz, bunun yerine yalnızca aşina oldukları planlayıcı düzeyindeki yapılandırmalarla arabirim oluşturur.

Zengin, bildirime dayalı, şablon oluşturma biçimiyle CycleCloud, Azure’da eksiksiz HPC ortamları oluşturmak için güçlü araçlar sağlar. Kullanıcılar, tek bir yönetim düzlemi aracılığıyla NFS sunucuları, paralel dosya sistemleri, oturum açma ana bilgisayarları, lisans sunucuları ve dizin hizmetlerini (esas olarak bir HPC sisteminde ihtiyaç duyulan tüm bileşenleri) içeren ortamları dağıtabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.