AZURE BACKUP’A GİRİŞ

Azure Recovery Servislerinin bir parçası olan Azure Backup, basit ve verimli yollar ile verilerinizi güvenli bir şekilde Azure ortamında yedeklemenize olanak sağlamaktadır. Azure Backup sağladığı geniş veri depolama alanları ve uzun süreli yedekleme imkanları ile maliyetten cidden oranda tasarruf etmenizi sağlarken, Tape backup ile Offsite yedekleme modeline iyi bir alternatif olmaktadır. Microsoft Data Protection araçları ile birlikte entegre bir şekilde çalışabilen Azure Backup, Microsoft iş yükleri için geniş bir koruma sunmaktadır.

Basit

Azure Backup’ın kullanımı ve Azure Backup’a başlamak basit ve kolaydır. Küçük işletmeler dosya ve klasör yedeklemeleri için genellikle Azure Backup’ı tek başına veya Windows Server Backup ile birlikte kullanabilirler. Orta veya kurumsal düzeyde olan işletmeler Azure Backup servisi ile System Center Data Protection Manager servisini entegre ederek sadece dosya ve klasör yedeklemesi değil, SQL, Hyper-V VM, SharePoint, Exchange gibi Microsoft iş yüklerini de Azure üzerine yedekleyebilirler. Ayrıca PowerShell kullanılarak otomasyonda gerçekleştirilebilir.

Güvenli

Azure Backup verilerin Azure üzerine yedeklenmesi ve yine bu yedeklerden geri dönülmesi esnasında yüksek güvenlik için verileri şifrelemektedir. Şifreleme anahtarları daima müşteriler tarafından yönetilmektedir. Microsoft online yedekleme servis sağlayıcısı olarak, şifreleme anahtarları hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir.

Güvenilir

Azure Backup ile yedekleriniz coğrafi olarak yedeklenerek %99.9 hizmet kullanılabilirliği sağlanırken, SLA ile desteklenmektedir.

Verimli

Azure Backup yedeklemelerinizi incremental backup yöntemiyle yedeklediğinden bant genişliği ve depolama alanlarınızı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Aynı zamanda veri sıkıştırma ve azaltma özellikleri ile desteklenmektedir.

Uygun Maliyet

Zaman ve para tasarrufu sağlayarak yazılım ve donanım capex maliyetlerini üstlenmeden, Azure Backup hizmetini kullandığınız kadar ödeme mödeliyle ücretlendirilirsiniz.

Zenginlik

Azure Backup Windows Server 2008 R2 ve üzeri işletim sistemleriniz için desteklenmektedir. Ayrıca Azure Management Portal 11 dil desteği ve 89 ülkede hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.