Azure Backup Raporları

Kısa bir süre önce, yedekleme yöneticisi olarak yedeklemelerinizin gerçek zamanlı izlenmesini sağlayarak günlük işlemlerinizde daha fazla verimlilik elde etmenize yardımcı olacak yeni bir çözüm olan Backup Explorer’ı duyurduldu.

Geçtiğimiz günlerde de Yedekleme Raporlarının genel önizlemesini duyuruldu. Azure Monitor Günlüklerinden ve Azure Çalışma Kitaplarından yararlanan Yedekleme Raporları, kullanımı izlemek, yedeklemelerin ve geri yüklemelerin denetlenmesi ve farklı ayrıntı düzeylerindeki önemli eğilimlerin belirlenmesi için tek noktadan bir hedef görevi görmektedir.

  • Sınırsız raporlama: Yedekleme Raporları, Azure Yedekleme tarafından desteklenen birden çok iş yükü türünde çalışır. Bu, Azure Sanal Makineleri, Azure Sanal Makinelerinde SQL, Azure Sanal Makinelerinde SAP HANA / ASE gibi Azure iş yüklerinin yanı sıra Veri Koruma Yöneticisi (DPM), Azure Yedekleme Sunucusu ve Azure Yedekleme Aracı dahil şirket içi iş yüklerini içerir. Raporlar, birden fazla vault, abonelik ve bölgede bilgi toplayabilir. Müşterilerinizin aboneliklerine / Log Analytics çalışma alanlarına yetkilendirilmiş erişimi olan bir Azure Lighthouse kullanıcısıysanız, rapor verilerini tüm kiracılarınızda tek bir bölmede görüntüleyebilirsiniz.
  • Zengin dilimleme, küp şeklinde kesme ve detaya inme özellikleri: Yedekleme Raporları, yedekleme yöneticisi olarak analizinizi kolayca kapsamanızı ve değerli bilgiler elde etmenizi sağlayan bir dizi filtre ve görselleştirme deneyimi sunar. Ayrıca, yedek öğe türü, koruma durumu ve daha fazlası gibi yedek öğeye özgü özellikleri de kesebilirsiniz.
  • Yerel Azure tabanlı deneyim: Yedekleme Raporları, ek yazılım lisansları satın almaya gerek kalmadan doğrudan Azure portalında görüntülenebilir. Bu yerel entegrasyon ayrıca yedekleme öğeleri ve vaultları için tek tek panolara sorunsuz bir şekilde gitmeyi (ve bunlardan) ve işlem yapmayı da mümkün kılar.

Yedekleme Raporlarını kullanmaya başlamak için, öncelikle vaultlarınızın günlük analizine teşhis verileri gönderecek şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu görevi kolaylaştırmak için, seçilen bir kapsamdaki tüm kasalarda Log Analytics tanılamasını otomatik olarak etkinleştiren yerleşik bir Azure Politikasını kullanabilirsiniz.

Tüm vaultlarınız Log Analytics’e veri gönderecek şekilde yapılandırıldıktan sonra, herhangi bir vaulta gidebilir ve Yedekleme Raporları menü öğesini tıklayabilirsiniz.

Bu, tüm yedekleme mülkünüzde verileri toplayacak bir rapor açar. Verileri görüntülemek için bir veya daha fazla Log Analytics Çalışma Alanı seçmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.