Azure App Service’leri Azure Güvenlik Merkezi ile Koruyun

App Service, web uygulamalarını altyapıyı yönetmeden seçtiğiniz programlama dilinde oluşturmanızı ve barındırmanızı sağlar. App Service, otomatik ölçeklendirme ve yüksek kullanılabilirlik sunar, hem Windows hem de Linux’u destekler ve GitHub, Azure DevOps veya herhangi bir Git deposundan gelen otomatik dağıtımları destekler. Web uygulamalarındaki güvenlik açıkları saldırganlar tarafından sıkça kullanılır, çünkü Internet’teki hemen hemen her kuruluş için ortak ve dinamik bir arayüze bulunmaktadır. Uygulama Hizmetinin tepesinde çalışan uygulamalara yönelik talepler, her bir talebi ilgili uygulamaya yönlendirmekten sorumlu olan, dünyanın dört bir yanındaki Azure veri merkezlerinde dağıtılan birkaç ağ geçidinden geçer.

Azure Güvenlik Merkezi, Uygulama Hizmeti’nde çalışan uygulamalarınız için VM’nizdeki veya isteğe bağlı örneklerde bulunan sanal alanlardaki değerlendirmeleri ve önerileri çalıştırabilir. Güvenlik Merkezi, Azure’un bulut sağlayıcı olarak sahip olduğu görünürlüğünden yararlanarak, çoğu kez birden çok hedefe yayılan genel web uygulaması saldırılarını izlemek için App Service dahili günlüklerinizi analiz eder. Güvenlik Merkezi, App Service uygulamalarınıza yapılan saldırıları tanımlamak ve yeni açılan saldırılara odaklanmak için bulut ölçeğini kullanır. Güvenlik Merkezi, müşterilerin HTTP üzerinden veya bir yönetim yöntemiyle uygulamaları ile etkileşime girmelerini sağlayan tüm arayüzleri kapsayacak şekilde analitik ve makine öğrenme modellerini kullanır. Ayrıca, Azure’daki birinci taraf bir hizmet olarak, Güvenlik Merkezi de, bu PaaS’ın temelindeki bilgi işlem düğümlerini kapsayan ana bilgisayar tabanlı güvenlik analizleri sunar ve Güvenlik Merkezinin zaten istismar edilmiş web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit etmesine olanak sağlayacak şekilde eşsiz bir konumda bulunmaktadır.

App Servicelerinizi izlemek ve güvence altına almak için, özel makinelerle ilişkili bir App Service planınız olmalıdır. Bu planlar: Temel, Standart, Premium, İzole veya Linux. Azure Güvenlik Merkezi, Ücretsiz, Paylaşılan veya Tüketim planlarını desteklemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.