31 Yeni Azure Edge Sitesi

Kullanıcılara bulut hizmetlerine, uygulamalarına ve içeriklerine hızlı ve güvenilir erişim sağlamak bir işletmenin başarısı için çok önemlidir. Bulut tabanlı hizmetlere erişirken ortaya çıkan gecikme, bulutun benimsenmesini veya taşınmasını engelleyici olabilir. Çoğu durumda, bunun nedeni günümüzün küresel bulut ihtiyaçlarına uygun olmayan ticari internet bağlantılarından kaynaklanmaktadır. Global ve stratejik olarak yerleştirilmiş uç sitelerin konuşlandırılması ve işletilmesi sayesinde Microsoft, Microsoft küresel ağındaki Azure ve Office 365 gibi uygulamalara, içeriğe veya hizmetlere erişirken performansı ve deneyimi önemli ölçüde hızlandırır.

Edge, geniş Microsoft küresel ağına yerel ağlardan yerel erişim noktaları aracılığıyla ağ performansını optimize eder, çoğu durumda Microsoft’un bulut tabanlı içerik ve hizmetlerine erişim ve tüketimi 10 kat hızlandırır.

Yalnızca daha hızlı ağ erişimi sağlamak yeterli değildir ve uygulamalar, küresel bir kitlenin tekliflerine nasıl eriştiğini ve deneyimlerini nasıl hızlandırdığını kolaylaştırmak için akıllı hizmetlere ihtiyaç duyar. Edge siteleri, uygulama geliştirme ekiplerine küresel uygulamalar sunma yöntemlerini iyileştiren hizmetlere erişmek için daha fazla görünürlük ve daha yüksek kullanılabilirlik sağlar.

  • Azure Fron Door aracılığıyla uygulama teslimi için iyileştirilmiş optimizasyon , müşterilerin en iyi performans ve uygulama erişilebilirliği için anında genel yük devretme için özelleştirmelerle web trafiği için global yönlendirmeyi tanımlamasına, yönetmesine, hızlandırmasına ve izlemesine olanak tanır.
  • Azure Blob depolama alanına, web uygulamalarına ve isteğe bağlı canlı video akışlarına yüksek bant genişliği erişimi sayesinde gelişmiş müşteri deneyimi. Azure İçerik Dağıtım Ağı, nesneleri tüketicinin en yakın mevcudiyetine önbelleğe alarak yüksek bant genişliğine sahip içerik sunar.
  • Azure ExpressRoute ile özel bağlantı ve özel performans. ExpressRoute, dünyanın dört bir yanındaki seçkin eşleme konumlarında saniyede 100 gigabit’e kadar tamamen yedek bant genişliğini doğrudan Microsoft global ağına sunarak Azure’a ve bunlar aracılığıyla bağlantı kuran müşteriler için kesintisiz ve entegre bir deneyim haline getirir.

Geçtiğimiz günlerde, toplam 50’den fazla ülkede toplam 150’nin üzerinde olan 31 yeni sitenin ekleneceğini duyuruldu. Ayrıca, müşterilerin şirket içi ortamları ile Azure arasındaki özel bağlantılara erişimi daha da etkinleştirmek ve genişletmek için Azure ExpressRoute’a 14 yeni sitesi eklendi.

Yirmi yılı aşkın süredir küresel ağ altyapısı oluşturmak Microsoft’a küresel olarak dağıtılmış uç siteler ve bir işletmenin başarısındaki kritik rolleri konusunda keskin bir farkındalık kazandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.