Windows Azure Pack

Windows Azure Pack, Windows Azure içerisinde bulunan zengin, Self-Servis ve multi-tenant servisleri kendi DataCenter’ınız içerisinde çalıştırabilmeniz için olanaklar sunmaktadır. Microsoft müşterilerinin kullanımına sunduğu bu Windows Azure Pack teknolojisi için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur. DataCenter’ınıza Windows Azure Pack’i bir kez kurduktan sonra Windows Server ve System Center yapınızla bütünleşik çalışacak ve aşağıda ki yetenekleri kazanacaksınız:

Tenantlar için Yönetim Portalı

Servis Bus, sanal makineler yada web sitelerinizi yönetebileceğiniz, özelleştirilebilir Self Servis portal deneyimi Windows Azure Pack ile birlikte sağlanmaktadır.

Administratorlar için Yönetim Portalı

Bu yönetim portalı üzerinden Administratorlar Cloud kaynaklarını, kullanıcı hesaplarını, Tenant taleplerini, kotaları ve fiyatlandırmaları yönetebilmektedirler.

Web Siteleri

ASP.NET, PHP ya da Node.js ile geliştirilmiş yüksek yoğunluğa sahip web uygulamalarınızı bu portal üzerinden yönetebilirsiniz. Windows Azure Pack custom geliştirilen web siteler ve uygulamaları ile kaynak kontrol sistemleri için bütünleşik çalışmaktadır.

 

Sanal Makineler

Windows Azure Pack ile Windows Azure sanal makinelerinizi IaaS yetenekleri ile yönetebilirsiniz. Ayrıca ölçeklendirme seçeneklerini, sanal networkleri ve VM template galerilerini yönetebileceğiniz özelleştirilebilir bir portal deneyimi yaşabilirsiniz.

Service Bus

Windows Azure Service Bus ile dağıt uygulamalarınız arasında messaging servislerini kullanmanızda Windows Azure Pack yardımcı olacaktır.

Otomasyon ve Genişletilebilirlik

Windows Azure Pack ayrıca otomasyon ve ek özel hizmetler için bir runbook editörü ve framework ile entegre çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.