Windows Azure Güvenlik

Windows Azure, Microsoft Global Foundation Services (GFS) tarafından yönetilen ve işletilen veri merkezlerinde çalışır. Coğrafi olarak dağıtılmış bulunan bu veri merkezleri, güvenlik ve güvenilirlik için ISO/IEC 27001:2005 gibi temel endüstri standartlarıyla uyumludur. Dünyanın en büyük çevrimiçi hizmetlerini 24 x 7 süreklilikle sağlama konusunda yılların deneyimine sahip Microsoft operasyon personeli tarafından yönetilir ve izlenirler.

Veri merkezi, ağ ve personel güvenlik uygulamalarına ek olarak, Windows Azure platformu, uygulama geliştiriciler ve hizmet yöneticileri için güvenliği artırmak amacıyla uygulama ve platform katmanları düzeyinde de güvenlik uygulamaları kullanmaktadır.

Bulut Güvenlik İttifakı, bulut hizmetlerinin evrimi aşamasında müşterileri desteklemek için Bulut Denetim Matrisi’ni (CCM) yayınladı. Bu yayına yanıt olarak, Microsoft, Windows Azure güvenlik denetimlerinin CCM denetim çerçevesiyle nasıl eşleştiğini göstermek için bir tanıtım belgesi oluşturarak, müşterilere Windows Azure güvenlik ilkeleri ve yordamlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi sağladı. Daha fazla bilgi için lütfen Windows Azure Bulut Güvenliği İttifakı STAR gönderimine bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.