Windows Azure Alanında Microsoft Most Valuable Professional (MVP) Seçildim

mvp_330

1 Ekim günü gelen bir mail ile çok mutlu oldum. Yoğun bir seminer, webcast ve makale çalışmalarının karşılığını MVP ödülü ile almak benim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Microsoft teknolojileri ile uğraşan ve bu sektörde bulunan herkesin almak istediği bu ödüle, üstelikte Microsoft’un yükselen Public Cloud vizyonundaki en kıymetli ürünü olan Windows Azure alanından almak gerçekten mutluluk verici.

Bu süreçte bana destek olan tüm Mshowto ailesine teşekkür ederim. Ancak isimlerini belirtmeden geçemeyeceğim dostlarım ve mesai arkadaşlarım Mustafa Kara ve Emre Aydın ayrıca çok teşekkür ederim.

Tabi ki benim bu sektöre girmemde öncülük eden canım abim “Ömür Değer”, canım ailem ve benim çalışmalarımı tüm sabrı ile destekleyen kız arkadaşım “Buket” teşekkürlerin en büyüğünü hak ediyor.

Microsoft MVP (Most Valuable Professional) Nedir?
Microsoft’un En Değerli Profesyonelleri (MVP’ler) bir veya daha fazla sayıdaki Microsoft ürünü konusunda bilgisini kanıtlamış, bilgi ve deneyimlerini sektördeki diğer profesyonellerle gönüllü olarak paylaşan uzmanlardır. MVP’ler bilgi ve deneyimlerini çok farklı şekilde paylaşırlar. Bazıları kitap ve makale yazarken, bazıları Web sitesi ve blog barındırır, “Teknik kullanıcı grupları” liderliği yapar, seminerlerde konuşmacı olur, teknik haber grupları ve forumlarda gelen soruları cevaplarlar. Microsoft için müşterilerden alınan geri bildirimler hayati düzeyde önem taşımaktadır. Bu noktada MVP’ler, geri bildirim döngüsünün önemli bir parçası olmakta ve Microsoft ile müşterileri arasındaki bir başka iletişim yolunu oluşturmaktadırlar.
MVP ödül programı on yedi yıldan uzun süredir devam etmekte ve 90 ülkeden 4000’e yakın MVP ile temsil edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.