Uydu bağlantısı ile Dünya Genelinde Azure ExpressRoute’un Erişimini Genişletme

Günümüzün dağıtılmış uygulama ortamlarındaki verilere erişmek ve verileri almak için bağlı kalmak, her işletme için çok önemlidir. Birçok işletmenin öngörülemez ve zorlu koşullarda çalışması gerekebilir. Örneğin, enerji, tarım, madencilik ve nakliyenin genellikle uzak, kırsal veya zayıf ağ bağlantısı olan yalıtılmış yerlerde çalışması gerekir.

Bulut, artık uygulama ve altyapı geçişlerinin büyük kısmı için fiili ve birincil hedef olarak, uzak ve kırsal konumlardan erişimi daha da önemli hale geliyor. Bulutun değerini gerçekleştirmenin yolu, özel ve özel bağlantıya sahip karma ortam erişim kaynaklarıyla başlar.

Kırsal ve uzak bölgelerdeki bu hibrit senaryolar için ağ performansı gittikçe kritik hale geliyor. Küresel olarak bağlı kuruluşlarla, buluttaki yüksek sayıda bağlı cihaz ve veri, otonom sürüş ve yolcu gemileri geleneksel uzak konumlar gibi gelişmekte olan alanlar bağlantı performansından doğrudan etkilenir. Yüksek oranda erişilebilir, hızlı ve öngörülebilir ağ hizmeti gerektiren diğer örnekler arasında uzak çiftliklerden tedarik zinciri sistemlerinin yönetilmesi veya havacılıkta ekipman bakımını optimize etmek için veri aktarımı sayılabilir.

Microsoft bulut hizmetlerine Azure ExpressRoute ile uydu bağlantısı kullanılarak erişilebilir hale getirdi. Ticari uydu yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte, yeni çözümler mimarileri Microsoft’a erişmek için gelişmiş ve uygun fiyatlı performans sunar.

Genel Bulut’taki en büyük ağ ekosistemlerinden birine sahip Microsoft Azure ExpressRoute, şimdi yeni seçenekler ve kapsama alanı sunan uydu bağlantı ortakları içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.