StorSimple Virtual Array – ROBO Senaryosu

StorSimple çözümleri BT organizasyonlarının karşı karşıya kaldığı en büyük sorunların – çift haneli veri büyümesi, depolama kapasitesi ve onunla birlikte gelen veri koruma karmaşıklıklarını ele almaktadır. StorSimple 8000 serisi çözüm, veri merkezlerinde en çok kullanılan verileri tesis içi fiziksel dizide depolamak ve cold kullanılmayan verileri otomatik olarak buluta taşımak suretiyle bu sorunu çözmüştür. Müşteriler, uzaktaki ve şubelerdeki StorSimple çözümlerini daha az veri için kullanma ve yerli bir dosya sunucusu kabiliyetine sahip olma talebinde bulunmaktadır.

StorSimple Virtual Array, daha küçük uzaktan ve şube ofis senaryolarındaki veri büyüme sorunlarını gidermek için özel olarak tasarlanan StorSimple çözümünün bir yazılım sürümüdür. Sanal dizi, şube ve uzaktaki ofislerinizde, yönetilen veri miktarı küçük olduğu için fiziksel bir cihazın kullanılmasının pratik olmadığı bir hipervizörde (Hyper-V veya VMware) çalışan bir sanal makine biçiminde uygulanır (500 GB ila 5 TB). StorSimple Sanal Dizisi, bir iSCSI sunucusu veya yerel bir Dosya Sunucusu olarak çalışacak şekilde yapılandırılabilir.

Uzak Ofis – Remote Office Branch Office (ROBO) Senaryosu

Dağıtık ortamlara sahip müşteriler, uzak şubelerindeki kullanıcı ve departman dosya paylaşım ihtiyaçlarını karşılayan bir Windows dosya sunucusuna sahiptir. Tipik bir uzaktan veya şubede, verileri yerel olarak daha hızlı erişmek için uzak veya şube konumunda 500 GB ila 5 TB arası depolama gereksinimleri olan 10 – 200 kullanıcı bulunabilir. Bu sunucular düzenli olarak bir yedekleme yazılımı kullanarak merkezi bir veri merkezine yedeklenir veya kurtarma ve felaket kurtarma amacıyla veri çoğaltılır. Bu uzak ve şubelerde karşılaşılan bazı sorunlar şunlardır:

  • Veri hızla büyüyor ve altyapı veri büyümesini karşılayamaz.
  • Eski veriler altyapıda boşta kalır ve değerli depolama alanını kaplar.
  • Yedeklemeler karmaşıklaşır ve zamanında bitmez.
  • Kullanıcı bir dosya veya klasörü geri yüklemek isterse kurtarma işlemi karmaşıktır.
  • Felaketten kurtarma test edilmediği için bir felaketten kurtulmak kullanıcıların uzun süre veri erişimlerini kaybetmesine neden olur.

StorSimple Virtual Array, tüm bu sorunları ele alır ve işletmelere veri büyümesi, yedekleme, kurtarma ve felaket kurtarma işlemlerini yönetmenin kolay bir yolunu sunar. StorSimple sanal dizisi, bir paylaşımın veya birimin hazırlanan alanının% 10’unu yerel diskten çok kullanılan verileri sunmak için ayırır ve eski verileri buluta otomatik olarak atar. Bu, kullanıcıların en çok kullanılan verilere hızlı erişmelerine ve talep üzerine buluttan az kullanılan veri getirmelerine olanak tanır.

Cloud anlık görüntüleri StorSimple Virtual Array’de depolanan verilerin günlük yedeklerini sağlar. Bulut anlık görüntüsü, önceki yedeklemelerdeki değişen verileri tanımlar ve buluta aktararak verilerin hızlı bir şekilde yedeklenmesini sağlar. Bu, StorSimple Sanal Dizisi’nde saklanan kullanıcı verisi için uzaktan veya şubedeki bir yedekleme çözümü ve politikasına ihtiyaç duymamaktadır. Yedeklemeler, veriyi buluta kopyalamak ve veri merkezi ile uzak ofis arasındaki ayrılmış bant genişliğinde trafiği boşaltmak için mevcut İnternet bant genişliğini kullanır. Bu yedeklemeler, aynı sanal dizide yeni bir paylaşımı veya birimi ortaya çıkaran ve kullanıcıya silinen verileri kurtarmanın kolay bir yolunu sağlayan bir düğmeyi tıklatarak kurtarma için kullanılabilir. Bir dosya sunucusu rolünde, StorSimple Sanal Dizisi, kullanıcının önceki beş yedeklemeden self-servis geri yüklemelerini de gerçekleştirmesini sağlar.

Bir felaket durumunda, StorSimple Sanal Dizisinden alınan bulut anlık görüntüleri, aynı StorSimple Yöneticisi tarafından yönetilen başka bir StorSimple Sanal Dizisi için kullanılabilir. Hedef sanal dizin herhangi bir uzaktan veya şubede veya bir veri merkezinde çalışıyor olabilir. Yük devretme gerçekleştirildikten sonra kullanıcıların verilere anında erişimleri olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.