Red Hat İş Yüklerinizi Azure’da Sorunsuz Bir Şekilde Yönetin

İş ortamları değişiyor ve pazarlardaki dalgalanmalara ve müşteri taleplerine ayak uydurmak zorlaşıyor. Modernleşme kaçınılmaz. Containerlar, Kubernets’ler ve hibrit bulut mimarileri gibi teknolojiler, rekabet avantajınızı sürdürmek, pazar payını büyütmek ve marjları artırmak için ihtiyaç duyulan ölçeklenebilirliği, yeniliği ve esnekliği sağlayan temel bileşenlerdir. Microsoft ve Red Hat size karmaşıklığı azaltmak ve ortamınızı basitleştirmek, daha hızlı yenilik yapmak, yüksek kaliteli müşteri deneyimleri sunmak ve sektörde çığır açabilmeniz için altyapınızı her yönde genişletmek ve ölçeklendirmek için araçlar sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde, müşterilerin bulutun gücüyle dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olan Red Hat on Azure tekliflerine yönelik çok sayıda geliştirmeyi duyuruldu. Buna Azure üzerinde Red Hat Ansible Otomasyon Platformunun kullanılabilirliği ve Azure Arc özellikli SQL Managed Instance için Red Hat Open Shift Desteği dahildir.

  • Red Hat Ansible Automation Platform on Azure, artık müşterilerin kullanımına sunulmuştur ve çok yakında küresel kullanıma sunulacaktır. Ansible Automation Platform 2.2 özellikleri, teknik ön izlemede müşteriler tarafından kullanılabilir. Red Hat Ansible Automation Platform on Azure, BT kuruluşlarının herhangi bir uygulamayı ek yük veya karmaşıklık olmadan herhangi bir yerde sunma esnekliğiyle bulutta hızlı bir şekilde otomatikleştirmesine ve ölçeklendirmesine olanak tanır. Yönetilen uygulamayı doğrudan Azure Market’ten dağıtarak dakikalar içinde otomasyonda sıfıra ulaşzbilirsiniz.
  • Azure Arc özellikli SQL Managed Instance artık Red Hat OpenShift’te destekleniyor. Veri iş yüklerini Azure dışında kendi veri merkezlerinde veya çoklu bulut ortamlarında çalıştırması gereken Red Hat Enterprise Linux müşterileri için, bulundukları yerde onları karşılamak için güvenilir Azure SQL ve açık kaynaklı yazılım veritabanı hizmetleri getirilmiştir. Bu veritabanı hizmeti, yönetimi birleştirir ve görev açısından kritik performans, ölçekte yüksek kullanılabilirlik/felaket kurtarma sunar.
  • Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9, 24 Mayıs’tan itibaren Azure’da satışa sunulacak. Edge bilişim talebinin artmaya devam etmesiyle RHEL 9, Edge’te gelişen BT ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış önemli geliştirmeler içeriyor. Edge yönetimi, ekiplerin Red Hat Enterprise Linux’u dağıtılmış cihazlarda tek bir arabirimden daha güvenli bir şekilde yönetmesine ve ölçeklendirmesine yardımcı olur. RHEL 9, otomatik güncellemelere izin veren Red Hat Güncelleme Altyapısı 4 desteği içerecektir.
  • Linux 3.0 için Azure Hibrit Avantajı, Haziran başında geniş çapta kullanıma sunulacaktır. Linux 3.0 için Azure Hibrit Avantajı sayesinde müşteriler, Azure’daki mevcut RHEL kullandıkça öde (PAYG) sanal makinelerini kendi aboneliğini getir (BYOS) için çift yönlü olarak dönüştürerek şirket içi RHEL sunucularını Azure’a geçirebilir. Faturalandırma, maliyet tasarrufu sağlar. En son yinelemesinde, özel görüntüler için destek eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.