MICROSOFT VE AKAMAI AZURE MÜŞTERİLERİNE CDN ÇÖZÜMLERİNİ BİRLİKTE GETİRİYOR

Microsoft Azure platformu üzerinde kurumlar için geliştirilen ve dağıtılan uygulamalar günden güne artmaktadır. Azure üzerinde sunulan İçerik Dağıtım Ağları (Content Delivery Networks CDN) müşterilere en iyi çözümleri sunabilmek için performansı, hızı ve güvenirliliği sürekli geliştirilmektedir. Bu yılın başlarında Azure için CDN yeteneklerini barındıran Standart ve Premium seçenekleri müşterilere duyuruldu. Bu stratejinin daha fazlası için Microsoft artık sektörde CDN pazar lideri olarak bulunan Akamai ile ortaklığını duyurdu.

Bu ortaklık sayesinde CDN endüstri lideri olan Akamai’nin tüm yetenekleri direk olarak Microsoft Azure platformuna entegre edilmiştir. Bu ortaklık sayesinde Microsoft ve Akamai yeni nesil CDN yapıları yol gösterici olmaktadır. Akamai ile Azure müşterileri küresel ağlar üzerinde kolayca içerik dağıtabilirken, Akamai’nin gelişmiş özellik ve yeteneklerini kullanabilmektedirler.

Microsoft ve Akamai arasındaki ortaklık geçmişe dönük bakıldığında uzun solukludur. Microsoft büyük yazılım paketlerini küresel olarak dağıtarak dünya üzerindeki en büyük içerik dağıtım tüketicilerinden biridir. Yıllar içinde, iki şirket güçlü iş ilişkilerini korumuştur. Son zamanlarda ise Microsoft ve Akamai küresel çaplı organizasyonlarda Media Services ve CDN teknolojilerinde ortaklıklarını pekiştirmiştir. Örneğin 2014 Sochi Kış Olimpiyatları, 2014 Fifa Dünya Kupası ve 2015 NFL Super Bowl.

2016 yılının başlarında Azure müşterileri Azure portal üzerinde Akamai ağ mimarisi üzerine Azure CDN teklifi alabilecekler ve dağıtımını yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.