MICROSOFT – IAAS, APPLICATION PAAS VE CLOUD STORAGE ALANLARINDA GARTNER MAGIC QUADRANTS TARAFINDAN LİDER VENDOR OLARAK BELİRLENDİ

Microsoft Azure hiper ölçekli, kurumsal seviyede ve hibrit bulut platformlarına fokuslanmış durumda. Geliştirdiği Vizyon ile artan müşterilerine cevap vermek için Azure dünya çapında hızla büyümekte ve aynı oranda gelişmektedir. Bugün itibariyle 19 bölgede cluster olarak çalışan veri merkezleri bulunan Microsoft Azure, müşterilerine geliştirdikleri veya yayınladıkları uygulamaların kendilerine yakın bölgelerde barındırmaları konusunda yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bu 19 bölge ile Microsoft Azure, AWS ve Google’dan daha fazla bölgede ve ülkede bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 1 milyar dolarlık altyapı yatırımları yapmaktadır. Şu an Azure platformu üzerinde yönetilen 1 milyondan fazla sunucu bulunmaktadır. Bu durumda bulut platformu üzerinde yayınlanan uygulamalarınızın kapasite ya da ölçekleme ile ilgili olan endişelerinizi ortadan kaldırmaktadır.

Gartner geçen haftalarda Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service yayınladı ve Microsoft burada üst üste iki yıl boyunca lider oldu. Microsoft’un bulut platform üzerindeki stratejilerinin doğrulunun göstergesi olan bu liderlik aynı zaman ayda ortalama yeni 90bin Azure müşterisinin ve Fortune 500 içerisinde yer alan firmaların %57’sinin Azure’a güvenmesine neden oldu.

 

Hızlı büyüme beraberinde hızlı yenilikleri de getirmektedir. Bulut stratejisini bunun üzerine yapılandıran Microsoft son 12 ay içerisinde Azure özelinde 500’den fazla yeni özellik ve hizmet duyurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.