Microsoft Azure Üzerinde SoftNAS Cloud®

Uygulamalarınızı veya verilerinizi değiştirmeden bir Azure bulut barındırma altyapısının sunduğu sınırsız esneklikten yararlanabilseydiniz ne olurdu? Kendi yoğun veri merkezlerinizi yeniden yapılandırmanın zorunluluğu olmaksızın, gereksinimleriniz değiştikçe ve talepleriniz büyüdükçe işinize devam edebilecek bir hareket düşünür müydünüz? Tek bir kuruluşun karşılayamayacağı Microsoft Azure talep üzerine kaynakların esnekliğini ve ölçeğini göz önünde bulundurmaktadır, böylece dünyanın herhangi bir yerinde neredeyse sınırsız uyum sağlayabilirsiniz!

BT organizasyonları, işlerinde en iyi seçimi yapma özgürlüğüne ihtiyaç duyarlar. Kurumsal depolama kapasitelerindeki talepler artan bir oranda artmaya devam etmektedir. Erişim gereksinimlerine bakılmaksızın daha fazla veri depolamak ve daha fazla uygulama , kullanıcı sağlamak için erişim şarttır. Son derece kolay tüketim, arttıkça ödenen fiyatlandırma ve büyümede mimari sınırlar olmaksızın, genel bulut tüketim modelinin cazibesi artıyor.

SoftNAS Cloud®, genellikle NFS, SMB / CIFS / SMB, iSCSI ve Apple Dosya Protokolü (AFP) gerektiren uygulamalar için geleneksel kurum içi depolama seçeneklerini değiştirebilen yazılım yalnızca kurumsal depolama sanal cihazı çözümüdür. Microsoft, terabayttan çok petabayt’a kadar depolama kapasitesine ihtiyaç duyan müşteriler için Azure’a kolay bir geçiş sağlamak için SoftNAS ile ortaklık kurdu.

SKU’lar listesinden seçtiğiniz geleneksel depolama biriminin aksine,  Azure’da çalışan SoftNAS Cloud, yapılandırmak işlemi bir saatten daha kısa sürer. Azure Portal üzerinden dört ana adım vardır:

  • Sanal Depolama Aygıtını Oluşturma – Azure arama işlevi, SoftNAS Cloud görüntüsünü bulur ve sonra sanal denetleyiciyi “örnek türü” seçerek sizi yönlendirir. Seçenekler, SoftNAS Cloud görüntüsünü yüklemek için uygun bir hesaplama kapasitesi seçmek için portaldaki iş akışında anında görünür. Azure örnek türleri, önbelleğe alma, ağ oluşturma ve CPU için RAM ve yerel SSD gibi farklı derecelerde performansa izin veren hayati fiziksel içerikleri sağlar.

  • Depolama Hesabının Eklenmesi – Kullanıcılar, Azure’da bulunan depolama performansı ve kapasite türleri için esnek seçenekleri kullanarak, bir Azure depolama hesabından tedarik edilen uygun ortamı iliştirebilir. Seçenekler, tüm flaştan soğuğa (obje) depolama tiplerine kadar çeşitlilik gösterir.

  • Yüksek Kullanılabilirlik – Azure Uyumluluk Kümelerini kullanarak, SoftNAS Cloud iş yüklerine sanal bir IP adresi üzerinden iletişim kuran iki örneği etkinleştirir. Kullanılabilirlik Kümesi mimarisi, SoftNAS Cloud çalıştıran iki sanal makinenin aynı benzeşim grubunun parçası olmamasını sağlar.

  • Son adımlar: Yapılandırmayı onaylayın, satın alın ve kurulumu dağıtıma gönderin. Bir saatten az bir sürede, NAS depolama çözümü oluşturulur ve kullanıma hazır hale gelir. Birimleri yapılandırma ve LUN’lar SoftNAS StorageCenter ™ web konsolu üzerinden gerçekleşir.

Ortaya çıkan konfigürasyon, iş gereksinimlerine uyacak şekilde zamanla ayarlanabilen standart depolama protokolü arayüzlerini kullanarak artık iş yüklerine hizmet edebilen Azure altyapısını güçlendirmektedir. SoftNAS Cloud, Azure blokunu ve / veya nesne depolama hesaplarını geleneksel depolama sistemleri gibi disk sürücüleri kullanan bir depolama havuzu olarak kullanmaktadır.

SoftNAS Cloud ve Azure, Azure dosya hizmetleri kapasitesini günümüzdeki 5TB sınırını aşmak için mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor. SoftNAS Cloud, depolama sistemini oluşturmak için yalnızca bir yazılım aracı olduğu için müşteriler, değişen performans taleplerini karşılamak için çok çeşitli Azure hesaplama örneklerinden birini seçme esnekliğine sahiptir. SoftNAS Cloud, geleneksel kurum içi seçenekleri kullanarak elde etmek genellikle zor veya imkansız esnek maliyet ve performans depolama çözümleri sağlamak için bu kombinasyonları kullanır. Gelecekteki taleplerinizden emin değilseniz, ihtiyaçlarınızı değiştirdikçe kapasitenizi ekleyebilirsiniz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.