Kubernetes Şimdi Azure Container Hizmeti’nde !!!

Bulut bilgi işleminde en önemli alanlardan biri olan container’lar, sanallaştırmada bir sonraki evrimsel adımdır. Her büyüklükteki ve her sektördeki şirketler, geliştirme, test ve dağıtım döngüsünde daha yüksek bir çeviklik ile yüksek kullanılabilirlik sağlayan uygulamalar için container’ları benimser. Azure Container Services (ACS) Container uygulamaları için optimize edilmiş bir hizmettir.

Azure, bugün mevcut en popüler üç açık kaynak orkestrasyon seçeneği ile bir konteyner hizmeti sunan tek genel bulut platformudur. ACS’nin açıklık yaklaşımı, Azure’da Container’ların kabulü için önemli bir rol oynamıştır. İşletmeler ve yeni başlayanlar, ACS’nin etrafındaki ivmeyi ve çevik dağıtımı, taşınabilirliği ve ölçeklenebilirliği içeren uygulamalarına getirdiği yararı fark etmektedir.

Günümüzün haberleriyle, müşterilerimize, bulut tabanlı uygulamaların bulutta yaygınlaştırılmasını basitleştiren açık kaynaklı orchestrator’lar ve takım seçimi yapma olanağı sunulmaktadır.

  • Şu anda genelde mevcut olan Kubernetes (GA) – Kasım 2016’da Kubernetes için önizleme desteğini duyurulmuştur. O zamandan beri, müşterilerden çok sayıda değerli geri bildirim alındı. Bu geribildirime dayanarak Kubernetes desteğini geliştirildi ve şimdi GA’ya tışındı.
  • Kubernetes ile Windows Server Konteynerlerinin Önizlemesi – ACS kullanan Windows Server müşterileri için en yeni Kubernetes sürümüyle aynı anda, Windows Server Konteynerleri için destek de eklendi.  Windows Server Konteynerleri ile üretime girme ve bunlara geliştirme artık daha kolay. Müşteriler, hem ilk üç Linux konteynır orkestrasyon platformundan ikisi ile tutarlılık hem de seçim imkânı sunan ACS’den sonra Docker Swarm (geçen yıl önizlemede başlatıldı) ve Kubernetes’i önizleme yapabilirler.
  • DC / OS 1.8.8 güncellemesi – DC / OS desteği 1.8.8 sürümüne güncellendi. DC / OS, hem konteynırlara hem de büyük veri servislerine esnek bir şekilde güç sağlayan, üretim kanıtlanmış bir platformdur. ACS, açık kaynaklı DC / OS sağlarken, Mesosphere ile olan ortaklığım ek kurumsal özelliklere ihtiyaç duyan müşterilere servis sağlamaktadır. 1.8.8’in temel özellikleri, planlı işleri yürütmek için Metronom olarak adlandırılan yeni bir orkestra şeması içermektedir. Bu, diğer birçok UI geliştirmesiyle birlikte DC / OS kullanıcı arayüzündeki yeni İşler sekmesine eklendi; ve Universal konteyner çalışma zamanında GPU ve CNI desteği eklendi. Apache Mesos’a dayanan DC / OS, Esri, BioCatch ve diğer pek çok Fortune 1000 şirketi tarafından güvenilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.