Farklı Aboneliklerde Bulunan Sanal Makineleri Azure Güvenlik Merkezi ile Koruyun

Geçtiğimiz günlerde, Azure Security Center için birden fazla abonelik alanı seçimi’nin genel kullanılabilirliği duyruldu. Bu özellik, farklı çalışma alanlarında, aboneliklerde çalışan sanal makinelerden verileri toplamanıza ve izlemenize olanak sağlar.

Azure Güvenlik Merkezine ilk başladığınızda, Azure’a bir izleme aracısı sağlamak için Veri Toplama sekmesinden başlamanız gerekir. Bu bölüm, hibrit bulut kaynaklarınızın güvenlik durumunu izlemenize izin verir. Sanal makineler
spun up ve down olurken ve kuruluşunuzdaki iş yükü sahipleri yeni iş yükleri ve kaynakları oluştururken, bunların oluşturuldukları sırada korunmalarını sağlamanız gerekir. Varsayılan olarak, izleme aracısının bir Log Analytics çalışma alanına topladığı verileri koyulur ancak daha önce başka yönetim işlevleri için kullanıyorsanız, başka bir çalışma alanını kullanma esnekliği sağlanır. Artık, verilerinizin bulunduğu bir çalışma alanı seçtiğinizde, mevcut tüm aboneliklerinizdeki tüm çalışma alanlarını görebilirsiniz. Çapraz Abonelik Çalışma Alanı Seçimi, farklı aboneliklerde çalışan sanal makinelerden veri toplamanızı ve seçtiğiniz çalışma alanında saklamanızı sağlar. Bu özellik hem Linux hem de Windows’ta çalışan sanal makineler için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.