Connection Monitor

Azure Network Watcher’ın yeni ve geliştirilmiş sürümü Connection Monitor artık karma ve Azure dağıtımları için birleşik uçtan uca bağlantı izleme yetenekleri sunmaktadır. Kullanıcılar artık şirket içi, Azure ve çoklu bulut kurulumlarının bağlantılarını izlemek için aynı çözümü kullanabilir.

Yeni Connection Monitor ile artık hem Azure hem de Azure olmayan sanal makineleri ve ana makineleri tek bir konsoldan genel uç noktalara bağlantıyı izlemek üzere yapılandırabilirsiniz. Connection Monitor’ü ayarlayabilir ve Azure bölgeleri arasındaki bağlantı, Office 365’e bağlantı ve uygulama ve veritabanı katmanları arasındaki bağlantı gibi çeşitli kullanım durumları için birden çok sınama grubu oluşturabilirsiniz. Bir test grubuna birden fazla kaynak ve hedef ekleme özelliği sayesinde izlemeyi yapılandırmak çok daha kolay hale gelmektedir. Ayrıca, sorun giderme sırasında tek tek bağlantılara inme özelliğiyle ağ parametrelerinizin toplu bir görünümünden de yararlanabilirsiniz.

Hem Azure içinde hem de Azure ve harici hedefler arasındaki ağ bağlantılarının kaybını ve gecikmesini izleyebilir ve sorunları yerelleştirmek için topolojiyi görüntüleyebilirsiniz. Çözüm, Connection Monitor’deki, test gruplarınızdaki, kaynaklarınızdaki ve hedeflerinizdeki ilk beş testi tanımlar ve ardından potansiyel sorun testlerini vurgular. Azure kaynakları için, atlamalarınızla ilgili sorunlar topolojide gösterilir. İzleme verileri hem Azure Monitor’de hem metrik olarak hem de Log Analytics çalışma alanlarında depolanır. Artık sorunlara hızlı bir şekilde yanıt vermek için hızlı, metrik tabanlı uyarılar ayarlayabilirsiniz. Geçmiş verilerinizle ilgili ek korelasyonlar oluşturmak için Log Analytics sorgularını kullanabilirsiniz.

  • Azure ve şirket içi sanal makineler ve ana bilgisayarlardan bağlantı ve ağ kalitesini yapılandırmak ve izlemek için tek konsol
  • Azure bölgeleri, şirket içi siteler ve global hizmet konumları içinde ve arasında birden fazla uç noktayı izleme
  • Daha yüksek ve yapılandırılabilir prob frekansları
  • Ağ performansında daha iyi görünürlük sağlamak için daha fazla protokol desteği
  • Bölgeler arası, çalışma alanları arası izleme
  • Log Analytics’te tutulan geçmiş izleme verilerine erişim
  • Zengin kullanıcı deneyimi
  • PowerShell ve CLI üzerinden otomasyon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.