Azure VMware Solution

Azure VMware Solution, müşteriler için ayrılmış yalın donanım Azure altyapısından oluşturulmuş vSphere kümeleri içeren özel bulutlar sağlamaktadır. Minimum ilk dağıtım üç ana bilgisayardır, ancak küme başına en fazla 16 ana bilgisayara kadar ek ana bilgisayarlar birer birer eklenebilir. Sağlanan tüm özel bulutlarda vCenter Server, vSAN, vSphere ve NSX-T bulunur. Sonuç olarak, şirket içi ortamlarınızdan iş yüklerini geçirebilir, yeni sanal makineler (VM’ler) dağıtabilir ve özel bulutlarınızdan Azure hizmetlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Azure VMware Çözümü yönetim araçları (vCenter Server ve NSX Manager) en az %99,9 oranında SLA sağlamaktadır.

Azure VMware Solution, geliştirmelerin ve yükseltmelerin sürekli olarak doğrulanması ve test edilmesiyle VMware tarafından doğrulanmış bir çözümdür. Microsoft, özel bulut altyapısını ve yazılımını yönetir ve sürdürür. Özel bulutlarınızda iş yüklerini geliştirmeye ve çalıştırmaya odaklanmanıza olanak tanır.

Azure VMware Solution özel bulutları ve kümeleri, bare-metal, hyper-converged bir Azure altyapı ana bilgisayarından oluşturulur. Üst düzey ana bilgisayarlarda 576 GB RAM ve çift Intel 18 çekirdekli 2,3 GHz işlemci bulunur. Ek olarak, ana bilgisayarlarda 15,36 TB (SSD) ham vSAN kapasite katmanı ve 3,2 TB (NVMe) vSAN önbellek katmanı içeren iki vSAN disk grubu bulunur.

Azure portalı veya Azure CLI aracılığıyla yeni özel bulutları dağıtabilirsiniz.

Azure VMware Solution, şirket içinden ve Azure tabanlı kaynaklardan erişilebilen özel bir bulut ortamı sunar. Azure ExpressRoute, VPN bağlantıları veya Azure Virtual WAN gibi hizmetler, bağlantıyı sağlar. Ancak, bu hizmetler, hizmetleri etkinleştirmek için belirli ağ adres aralıkları ve güvenlik duvarı bağlantı noktaları gerektirir. Özel bir bulut dağıtırken, yönetim, tedarik ve vMotion için özel ağlar oluşturulur. vCenter ve NSX-T Manager’a ve sanal makine vMotion veya dağıtımına erişmek için bu özel ağları kullanabilirsiniz. ExpressRoute Global Reach, özel bulutları şirket içi ortamlara bağlamak için kullanılır. Devreleri doğrudan Microsoft Enterprise Edge (MSEE) düzeyinde bağlar. Bağlantı, aboneliğinizde şirket içi bir ExpressRoute devresine sahip bir sanal ağ (vNet) gerektirir. Bunun nedeni, vNet ağ geçitlerinin (ExpressRoute Ağ Geçitleri) trafiği aktaramamasıdır; bu, aynı ağ geçidine iki devre bağlayabileceğiniz, ancak trafiği bir devreden diğerine gönderemeyeceği anlamına gelir. Her Azure VMware Solution ortamı, Global Reach’i “yerel” eşleme konumuna bağlamanıza olanak tanıyan kendi ExpressRoute bölgesidir (kendi sanal MSEE cihazı). Bir bölgedeki birden çok Azure VMware Çözüm örneğini aynı eşleme konumuna bağlamanıza olanak tanır.

Azure VMware Solution özel bulutları, gelişmiş güvenlik için vSphere rol tabanlı erişim denetimi kullanır. vSphere SSO LDAP özelliklerini Azure Active Directory ile tümleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.