Azure SQL Database: Artık 10 Yıla Kadar Yedekleme Saklama Kapasitesini Destekliyor

Uygulamanızın verileri uzun süre koruyacak uygun şartları var mı? Veya otomatik kurtarma işlemi için yerleşik yedekleme saklama süresini 35 günden fazla uzatmaya mı ihtiyacınız var? Şimdi, sadece birkaç tıklama ile, veritabanlarınızı kolayca uzun süreli saklamaya imkan verebilirsiniz. Azure SQL Database şimdi Azure Backup Service Vault’unuzda saklanan yedeklemeleri desteklemektedir. Bu, yerleşik saklama süresini 35 günden 10 yıla kadar kolayca genişletmenizi sağlar.

Artık veri saklama gereksinimlerinizi desteklemek çok daha basittir. Bugün Azure SQL Database, her bir veritabanı için her hafta tam bir yedekleme oluşturuyor. LTR ilkesini Azure Portal’ı veya API’yi kullanarak bir veritabanına eklediğinizde, bu haftalık yedekler otomatik olarak Azure Backup Service Vault’a kopyalanır. Veritabanlarınız TDE ile şifrelenmişse sorun değil – yedekler otomatik olarak şifrelenir. Services Vault, süresi dolan yedeklemelerinizi zaman damgalarına göre otomatik olarak silecektir, bu nedenle yedekleme zamanlamasını yönetmek veya eski dosyaların temizlenmesi konusunda endişelenmeniz gerekmez. Aşağıdaki diyagram Portal’da LTR ilkesinin nasıl ekleneceğini göstermektedir.

10 yıla kadar yedeklemeyi ayarlamak için veri tabanınızın bulunduğu SQL Server’a gidin ve Long-Term Backup retention seçeneğine tıklayın.

Ön izleme sürümünde olduğu için ilk etapta aktif gelmeyecektir. Gerekli lisans anlaşmasını onayladıktan sonra üst bölümden Configure butonuna tıklayın.

Gördüğünüz gibi artık 10 yıllık yedekleme seçeği aktif konumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.