AZURE SERVICE HEALTH

Microsoft Azure Service Health ile Azure üzerinde sorunlar yaşadığınızda size rehberlik ve destek sağlayan kişiselleştirilmiş bir gösterge panosuna erişebilirsiniz. Genel durum bilgilerini sağlayan genel durum sayfasının aksine, Azure Service Health, kaynaklarınız için özel bilgiler sağlar. Ayrıca, planlı bakım ve kaynaklarınızın kullanılabilirliğini etkileyebilecek diğer değişiklikler için hazırlanmanıza yardımcı olur. Azure Service Health ile, ilgili ekiplerin kaynaklarını etkileyen hizmet sağlık olayları hakkında bilgilendirildiğinden emin olmak için uyarıları kolayca yapılandırabilirsiniz.

 

Azure Service Health kişiselleştirilmiş gösterge tablonuzdan şunları görüntüleyebilirsiniz:

Hizmet sorunları – Azure hizmetlerinde kaynaklarınızı etkileyen devam eden sorunlar. Sorunun ne zaman başladığı ve hangi hizmetlerin, bölgelerin ve belirli kaynakların etkilendiğini hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz. Sorunu ekibinizle ilişkilendiren bir bağlantı paylaşabilirsiniz veya Azure portalına erişimi olmayan kişilerle paylaşmak için bir PDF özeti indirebilirsiniz.

Planlı bakım – Azure’da kaynaklarınızı etkileyecek olan yaklaşan bakım faaliyetleri. Bakımın ne zaman başlayacağını anlayabilirsiniz. Ve sanal makineler bakımında, Hizmet Sağlığı da VM’lerin etkilenecek tam listesini gösterir ve size programınızda bakım yapabilmenizi sağlar.

Sağlık danışmanları – eski Azure özelliklerinin ne zaman kullanılmakta olduğu veya kullanım kotasının aşıldığı durumlar da dahil olmak üzere, aksama süresini önlemek için önerilen eylemlerin özetleri.

Sağlık geçmişi – sorunların çözülmesinden sonra olay sonrası özetler de dahil olmak üzere, kaynaklarınızın sağlığını etkilemiş geçmiş hizmet sorunları.

Kaynak sağlığı – kaynaklarınız için kaynak düzeyinde sağlık bilgileri. Mevcut veya geçmişteki sağlık sorunlarını görmek için belirli bir kaynağa (VM gibi) bakabilirsiniz.

Sağlık uyarıları – Hizmet Sağlık olayları için proaktif bildirimler. İlgilendikleri konularla ilgili ilgili ekiplerinizi bilgilendirmek için uyarılar oluşturabilirsiniz – belirli abonelikleri, hizmetleri ve / veya bölgeleri seçip ve e-posta, SMS, webhook, Azure mobil uygulaması ve daha fazlası aracılığıyla uyarı vermek için bir eylem grubu oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.