Azure NetApp Files

Geçtiğimiz günlerde, sektörün ilk bare-metal bulut dosya depolama ve veri yönetimi hizmeti olan Azure NetApp Files’ın genel kullanılabilirliği (GA) duyuruldu. Azure NetApp Files, veritabanları, SAP ve kod değişikliği olmadan yüksek performanslı bilgi işlem uygulamaları dahil olmak üzere bulutta en zorlu kurumsal dosya iş yüklerini taşımak ve çalıştırmak için kullanılan bir Azure birinci taraf hizmetidir.

Azure NetApp Files, REST API ve Azure SDK’ları ve yakında Azure CLI ve PowerShell aracılığıyla tam Azure portal entegrasyonu ve erişimi olan tam yönetilen bir bulut hizmetidir. Yalnızca Microsoft tarafından satılır ve desteklenir. Müşteriler, depolama altyapısını sağlama veya yönetme konusunda endişelenmeden uygulamaları bulutta sorunsuz bir şekilde taşıyabilir ve çalıştırabilir. Buna ek olarak, müşteriler, ön veya ayrı vadeli bir anlaşma olmaksızın, Azure NetApp Dosyaları satın alabilir ve mevcut Azure sözleşmeleri aracılığıyla destek alabilir.

NetApp’in ONTAP sistemleri yüz binlerce müşteriye hizmet vermektedir ve onlarca yıldır kurumsal kuruluşların güvenini kazanmıştır. Teknoloji, NFSv3 ve SMB 3.1 desteği de dahil olmak üzere kanıtlanmış protokol desteği sağlar. Veri kümelerinin anlık görüntüleri, yüksek kullanılabilirlik ile güçlü veri yönetimi sağlar ve milisaniyeden daha az gecikme sağlayabilir.

Azure NetApp Files, Azure’un sektör lideri güvenlik standartları ve süreçleriyle oluşturulmuş ve işletilmiştir ve fiziksel veri merkezleri, altyapısı ve işlemleri boyunca Microsoft tarafından sağlanan çok katmanlı güvenlikten yararlanır. Azure NetApp Files, beklemede iken FIPS-140-2 uyumlu veri şifrelemesi, rol tabanlı erişim denetimi (RBAC), Active Directory kimlik doğrulaması (SMB için etkin) ve ağ tabanlı erişim denetimi için dışa aktarma ilkeleri sağlar.

Azure NetApp Files, hızlı, güvenliği artırılmış veri senkronizasyonu için bir NetApp hizmeti olan Cloud Sync’i kullanarak verilerin şirket içi ve bulut altyapıları arasında kolayca taşınmasını sağlar. Bu, bulutta ve tesiste aynı şekilde çalışan anlık görüntü, geri yükleme ve Active Directory entegrasyonu (SMB için) gibi özelliklerle kaldırma ve kaydırma ve DevOps senaryolarını basitleştirir. Entegre veri çoğaltma ve yedekleme yakın gelecekte sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.