Azure Maliyet Yönetimi’ni Kullanarak Multi-Bulut Harcamanızı Yönetin

İşletmelerin iş yüklerini birden fazla bulut sağlayıcısında çalıştırması yaygın görülen bir durumdır. Bununla birlikte, çoklu bulut stratejisini benimsemek, farklı maliyet modellerini işleme, farklı faturalandırma döngüleri ve birden fazla gösterge tablosu kullanmak anlamına gelir. Azure Maliyet Yönetimi artık multi-bulut desteği sunuyor. Bu şu an önizlemede mevcuttur ve kuruluşunuzun çoklu bulut gereksinimlerini etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olmada kritik bir rol oynayabilir. Harcamalarınızın tek bir görünümünü elde etmek için kullanımı kolay bir bulut conenctor aracılığıyla AWS maliyetlerinizi görüntüleyebilir, böylece geleceği tek bir yerde analiz edebilir ve bütçeleyebilirsiniz.

Maliyet analizindeki zengin grafik özellikleri ile bulut harcamanıza derinlemesine dalabilirsiniz. Maliyetlerinizi sağlayıcı, hizmet adı, kullanım yeri, kullanılabilirlik bölgeleri, sayaç ve etiketler gibi 18 mevcut boyutta analiz edebilirsiniz. Maliyet analizi, sürüş maliyetlerini ve anormalliklerini anlamak için ayrıntılı ücretleri görüntüleme esnekliği veya bulut sağlayıcılarınızdan biri veya her ikisi için toplam ve ay boyunca maliyetleri analiz etmek için üst düzey görünümler sağlar.

Maliyet Yönetimindeki bütçeler ve uyarılar, harcama tutarı sınırlarını ve uyarı eşiklerini ayarlamanıza izin vererek kurumsal hesap verebilirliği planlamanıza ve yönlendirmenize yardımcı olur. Artık AWS kapsamlarında da bütçeler ayarlayabilir ve uyarılar alabilirsiniz. Abonelikler, kaynak grupları gibi çeşitli kapsamlar veya kurumsal bir müşteriyseniz kurumsal sözleşme hiyerarşiniz için bütçeler ayarlayabilirsiniz. Bütçe bildirimleri, e-posta, SMS sağlayan Azure Eylem Grupları ile entegredir veya mevcut Webhook ve İşlevler entegrasyonunu kullanarak otomasyon komut dosyalarınıza ekleyebilirsiniz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.