Azure Logic Apps Genel Kullanımda

Geçen günlerde, Microsoft’un Hızlı, kurumsal düzeyde, hibrid uygulama bağlantısını sağlayan Hizmet Olarak Entegrasyon Platformu (iPaaS – Integration Platform-as-a-Service) olan Azure Logic Apps’ın genel kullanıma sunuldu. Londra’daki Integrate 2016 konferansında müşterilerin geleneksel kurum içi sistemleri ve bulut tabanlı uygulamaları sorunsuzca bağlamalarını sağlayan kapsamlı bir karma entegrasyon platformu oluşturmak için vizyon paylaşıldı. Logic Apps bu stratejinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur ve genel kullanılabilirliği Microsoft’un Kurumsal Uygulama Entegrasyonu vizyonuna karşı önemli bir dönüm noktasıdır.

Logic Apps neden önemlidir? İşletmeler dijital dönüşümden geçiyor. Uygulamalar, veriler ve cihazlar hızla çoğalıyor. Çevik kurumsal entegrasyon, bu yolculuğun belkemiğini oluşturarak şirketlerin sistemleri birbirine bağlamalarını ve süreçleri geliştikçe optimize etmelerini sağlamaktadır. Microsoft’da, hizmetleri daha hızlı sunmak ve rekabette önde kalmak için doğru araçları sağlayarak müşterileri etkinleştirmek istiyor. Logic Apps’ın başlatılmasıyla, müşteriler SaaS ve kurumsal uygulamaları kusursuzca tüketebilir, varolan kurum içi sistemlerden değerler çıkarabilir ve bilinçli iş kararları almak için entegrasyon çözümlerini geliştirebilirler.

Güçlü entegrasyon çözümlerini hızla oluşturmak

Entegrasyon geleneksel olarak karmaşık ve sıkıcı bir süreçtir. Logic Apps; Office 365, Salesforce, Dynamics CRM ve benzeri birçok SaaS uygulamasını birkaç dakika içinde entegre etmenize yardımcı olan geniş bir kutu bağlantı seti sunarak projeleri daha hızlı tamamlamayı ve daha verimli bir şekilde yinelemenizi sağlar. Yeni bir görsel tasarımcı ile artık karmaşık iş süreçlerini otomatikleştirmeye yardımcı olan iş akışlarını ayarlamak ve kodlamaya daha az harcayabilirsiniz.

Logic Apps’ta bulunan konektör örnekleri:

Modern kurumsal BT, hem kurum içi hem de bulutlardaki verilere dayanan melez bir çözümdür. Logic Apps ile, kurum içi veri ağ geçidi üzerinden doğrudan mevcut tüm kurum içi sisteme bağlanarak işletmeniz için en uygun entegrasyon stratejisini seçme esnekliğinizi sağlayabilirsiniz.

Parçalı, pahalı entegrasyon çözümlerinden daha bütünsel bir yaklaşıma geçilmesi gerekiyor. Logic Apps’ın kapsamlı (ve büyüyen) konektör setiyle, actionable intelligence elde etmek, süreçleri otomatikleştirmek ve daha iyi bilgilendirilmiş iş kararları vermek için mevcut Azure Cloud çözümlerinizi genişletebilirsiniz. Azure IoT Suite, Cortana Intelligence gibi Azure ürünlerini ve machine learning ve cognitive services gibi hizmetleri Logic Apps ile bütünleştirilmesi kolaylaştırılmıştır.

Logic Apps, API Yönetim ve mesajlaşma servisi (Azure Service Bus) ile birlikte kurumsal entegrasyon hikayesinin çekirdeğini oluşturmak için BizTalk Server ile birlikte çalışır. Son zamanlarda, BizTalk Server 2016 Community Technology Preview 2’yi, Visual Studio 2015, Windows Server 2016, SQL Server 2016 ve Office 2016, SQL Server 2016 AlwaysOn Availability Groups ve daha pek çok şey gibi en yeni birinci parti platformlarıyla uyumluluk dahil birçok yeni özellikle birlikte çalışmaktadır. Logic Apps ve BizTalk Server, “birlikte daha iyi”, SaaS uygulamalarına bağlanmak için mevcut BizTalk Server yatırımlarından yararlanmayı mümkün kılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.