Azure IaaS Uygulamaları İçin Felaket Kurtarma Çözümü

Azure, IaaS’da çalışan uygulamalar için yerel felaket kurtarma çözümü sunan ilk genel buluttur. VM’leri başka bir bölgeye kopyalayarak uygulamalarınızın bölge düzeyindeki hatalara bile esnek olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanılabilirlik Kümeleri (Availability Sets) ve Kullanılabilirlik Bölgeleri (Availability Zones) ile birlikte, Azure Site Recovery, Azure sanal makinelerinde çalışan uygulamalar için esneklik sürekliliğini tamamlar.

 • Altyapı gerekmez: Bu işlevi etkinleştirmek için Azure aboneliğinizde ek bir yazılım altyapısına (VM veya cihaz) ihtiyacınız yoktur. Herhangi bir DR altyapısının dağıtılması, izlenmesi, eklenmesi ve bakımıyla ilgili tüm karmaşıklık ve maliyetlerden kaçınırsınız.
 • DR bölgesini seçmek için kullanıcı esnekliği: Azure’da çalışan IaaS tabanlı uygulamaları, coğrafi bir küme içinde seçtiğiniz farklı bir Azure bölgesine çoğaltabilir ve koruyabilirsiniz.
 • Sınıfının En İyisi RPO ve RTO: Azure Site Recovery, kurumunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için yüzde 99,9 SLA ve 7/24 destekle desteklenir. Sınıfının en iyisi kurtarma noktası hedefi (RPO) ve kurtarma süresi hedefi (RTO) ile Azure uygulamalarınızın kullanılabilir ve uyumlu olacağından emin olabilirsiniz.
 • Otomatik DR kaynak oluşturma ile basitleştirilmiş deneyim: Bir uygulama için bölgeler arası DR’I etkinleştirirken yapmanız gereken tek şey korumak istediğiniz VM’leri seçmek, bir hedef Azure bölgesi seçmek, çoğaltma ayarlarını gözden geçirmek ve gitmeye hazır olmanızdır. Sanal ağ ve depolama gibi gerekli hedef kaynaklar ASR tarafından otomatik olarak oluşturulur.
 • Yıkıcı olmayan DR: ASR’nin test devretme yeterliliği özelliği sayesinde, birincil üretim uygulamasına veya devam eden çoğaltmaya herhangi bir etkisi olmadan istediğiniz zaman kolayca bir DR uygulayabilirsiniz, böylece DR çözümünüzün ihtiyaç duyduğunuzda çalışacağına güvenebilirsiniz.
 • Düzenlenmiş uygulama kurtarma: ASR’nin güçlü Kurtarma Planları, tüm uygulamanızın kurtarılmasını düzenlemenizi sağlar, böylece işletmenizin talep ettiği katı kurtarma süresi gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.
 • Kapsamlı izleme ve sorun giderme: ASR’nin kasa kontrol paneli ve e-posta bildirimleri gibi gelişmiş izleme özellikleri, DR sağlığını ve yük devretme hazırlığını kolayca izlemenizi ve sorunları hızla gidermenizi sağlar.
 • Kapsamlı işletim sistemi kapsamı: ASR, hem Windows hem de Linux işletim sistemlerini destekler.
 • Ağ çıkışını azaltmak için dahili sıkıştırma: ASR, verileri kaynak bölgeden hedef bölgeye sürekli çoğaltır. Dahili sıkıştırma teknolojisi ağ çıkış verilerini yaklaşık yüzde 40 ila 80 oranında azaltır.
 • En yeni Azure özellikleri için destek: Tamamen tümleşik bir teklif olan ASR, piyasaya sürülenler gibi yeni Azure özellikleriyle güncellenir. ASR, klasik ve kaynak yöneticisi sanal makineleri, yönetilen ve yönetilmeyen diskler ve büyük diskler gibi tüm Azure özelliklerini destekler.
 • Otomatik güncellemeler: Azure Site Recovery, mevcut özelliklerde veya yeni özelliklerde yapılan geliştirmelerin eklenmesi ve varsa bilinen sorunların giderildiği aylık bir yayın sürüme sahiptir. Otomatik güncellemeleri her zaman en son sürümde olacak şekilde yapılandırabilir ve ayrıca yama dağıtımının genel giderinden kaçınabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.