Azure DevTest Labs

Uygulama geliştiriciler ve test uzmanları, buluta giderek ortamlarını yaratma ve yönetme konusundaki gecikmeleri en aza indirmektedirler. Azure gecikme sorununu çözmekte ve yeni ve uygun maliyetli bir yapı içinde self-servis yapılabilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte, geliştiriciler ve test uzmanlarının kendi kendine hizmet ortamlarını yapılandırmada önemli bir zaman harcaması gerekmektedir. Ayrıca, karar vericiler, aşırı yük getirmeksizin maliyet tasarruflarını en üst düzeye çıkarmak için bulutu nasıl kullanacakları konusunda tam bir fikre sahip değillerdir.

Azure DevTest Labs, geliştiricilerin ve test uzmanlarının Azure’da hızlı bir şekilde ortam yaratmalarına ve zaman kayıplarını en aza indirmeye, maliyeti kontrol etmesine yardımcı olan bir hizmettir. Yeniden kullanılabilir şablonlar ve imajlar kullanarak Windows ve Linux ortamlarını hızlı bir şekilde hazırlayarak uygulamanızın en son sürümünü test edebilirsiniz. İsteğe bağlı ortamlar sağlamak için dağıtım hattınızı DevTest Labs ile kolayca entegre edebilirsiniz. Birden fazla test aracısı hazırlayarak yük testinizi ölçeklendirip , eğitim ve demolar için önceden hazırlanmış ortamlar oluşturabilirsiniz.

DevTest Labs, buluttaki geliştirici ve test ortamlarını oluşturma, yapılandırma ve yönetmede aşağıdaki avantajları sağlar

Sorunsuz Self Servis

DevTest Labs, kullanıcı başına sanal makine (VM) sayısı ve laboratuar başına VM sayısı gibi laboratuvarınızda ilkeler belirlemenize izin vererek maliyetleri kontrol etmeyi kolaylaştırır. DevTest Labs, VM’leri otomatik olarak kapatmak ve başlatmak için ilkeler oluşturmanızı sağlar.

Hızlıca Teste Hazır Hale Getirin

DevTest Labs, ekibinizin uygulamaları geliştirmeye ve test etmeye başlamasına ihtiyaç duyan her şeyden önce ön hazırlıklı ortamlar oluşturmanızı sağlar. Uygulamanızın son iyi kurulumunun bulunduğu ortamları talep edip , hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Veya, daha hızlı ve daha çevreci ortam yaratmak için konteynırları kullanabilirsiniz.

Bir Kere Yaratın, Her Yerde Kullanın

Ortam şablonlarını ve eserlerini ekibinizde veya kuruluşunuzda capture edip ve paylaşabilirsiniz – bunların hepsini kaynak denetimi altında yapmalısınız – geliştirici ve test ortamlarını kolayca oluşturmak için.

Mevcut Araç Takımınızla Bütünleşir

Dev / Test ortamlarının doğrudan tercih edilen sürekli entegrasyon (CI) aracınızdan, tümleşik geliştirme ortamından (IDE) veya otomatikleştirilmiş yayın hattından sağlanması için önceden hazırlanmış eklentileri veya APIleri kullanabilirsiniz. Kapsamlı komut satırı aracını da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.