Azure Data Studio İçin Azure SQL Migration Uzantısı

Azure Data Studio için Azure SQL Migration uzantısı, Azure Data Studio’da SQL Server değerlendirme ve geçiş özelliğini kullanmanıza olanak tanır. SQL Server veritabanlarını Azure SQL Managed Instance’a (Hizmet Olarak Platform) veya Azure Sanal Makinelerinde SQL Server’a (Hizmet Olarak Altyapı) geçirmek için Azure Data Studio’daki Azure SQL Migration uzantısını kullanabilirsiniz.

Azure Data Studio’daki Azure SQL Migration uzantısı, aşağıdaki özellikleri sunan basitleştirilmiş bir değerlendirme, Azure önerisi ve geçiş deneyimini bir araya getirir:

  • Entegre bir değerlendirme, Azure önerisi ve geçiş deneyimi sunmak için gezinmesi kolay adım adım sihirbaz sağlayan duyarlı bir kullanıcı arabirimi.
  • SQL Server örneklerini değerlendirebilen ve Azure Sanal Makinelerinde Azure SQL Managed Instance veya SQL Server’a geçiş için hazır olan veritabanlarını tanımlayabilen gelişmiş bir değerlendirme motoru.
  • Veritabanlarınızın performans gereksinimlerini minimum maliyetle karşılamak üzere Azure SQL Managed Instance SKU’su veya Azure Sanal Makineler SKU’sunda SQL Server için doğru boyutta öneri oluşturan bir Azure öneri aracı.
  • Minimum kesinti süresi ile sorunsuz bir geçiş deneyimi sunmak için veri taşıma etkinliklerini düzenleyen Azure Veritabanı Geçişi hizmeti tarafından desteklenen güvenilir bir Azure hizmeti.
  • Taşıma işlemlerini iş gereksinimlerinize uyacak şekilde çevrimiçi (minimum kapalı kalma süresi gerektiren taşıma işlemleri için) veya çevrimdışı (geçiş süresi boyunca kapalı kalma süresinin devam ettiği taşıma işlemleri için) modlarda çalıştırma yeteneği.
  • Şirket içi ortamınızdaki kaynak SQL Server’a ve yedeklemelere erişim için kendi bilgi işleminizi sağlamak üzere kendi kendine barındırılan tümleştirme çalışma zamanını yükleme esnekliği.

Azure SQL Migration uzantısını Azure Data Studio’ya yüklemek için aşağıdaki adımı yapabilirsiniz.

  • Azure Data Studio’da uzantılar bölümünden Azure SQL Migration’ı seçip yükleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.