Azure Backup Server ile VMware Yedeklemek

Microsoft Azure Yedekleme Sunucusu (MABS), veri ve iş yüklerini işletmelerin heterojen BT ortamlarında korumak için Microsoft’un ilk bulut tabanlı yedekleme çözümüdür. Azure Backup ile ücretsiz olarak indirebilir, System Center veya SQL lisansına ihtiyaç duymazsınız. Azure Yedekleme Sunucusu artık VMware VM yedeklerinizi diske ve offsite backup için bulut üzerine alabilmektedir. Uzun süreli saklamalar yapabilmektedir. Ayrıca Azure Yedekleme Sunucusunu SQL, Exchange, SharePoint, Hyper-V, File Server (sanal veya fiziksel) gibi iş yüklerinizide yedeklemek için kullanabilirsiniz.
Azure Backup Server ile VMware VM yedeklemesinden ne bekleyebiliriz?
• Agentless Yedekleme: Azure Backup Server, vCenter veya ESXi sunucularına ajanlar yüklemeden VMware VM’leri uzaktan korumak için VMware’in VADP API’sini kullanır ve böylece yöneticileri VMware VM yedeklemesi için aracı yönetme zorunluluğundan kurtarır.
• Keşfedilebilirlik ve Otomatik Koruma: Müşteriler, NFS ve küme depolama alanı gibi harici depolama hedefleri üzerinde bulunan VMware VM’leri sorunsuz bir şekilde keşfedip koruyabilir. VM’ler klasör düzeyinde keşfedildiğinden ve korunduğundan, büyük ortamları yönetmek zahmetsizdir. Korunan bir klasöre eklenen gelecekteki tüm VM’ler otomatik olarak yedeklenir.
• Entegre Hybrid yedekleme: Daha hızlı operasyonel kurtarma ve uzaktan kopyalama veya uzun süreli saklama için bulut oluşturmak için diske yedekleme yapılabilir.

1. Azure Yedekleme Hizmetini kullanmaya yeni başladıysanız ve Microsoft Azure Backup Server’ı etkinleştirmek istiyorsanız, Microsoft Azure Backup Server’ı buradan indirebilirsiniz. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=55269
2. Azure Backup Server’ı yükledikten sonra lütfen VMware yedeklemeye başlamak için Update 1’i indirin ve yükleyin. https://support.microsoft.com/en-us/help/3175529/update-1-for-microsoft-azure-backup-server
3. Aşağıdaki 4 basit adımı izleyerek VMware VM’lerin yedeklerini almaya başlayabilirsiniz.

1

2

3

4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.