AZURE BACKUP DAHA BÜYÜK VERİLERİNİZ İÇİN GELİŞTİRİLDİ

Azure Backup servisi artık daha büyük boyuttaki verileriniz, veritabanlarınız ve sanal makineleriniz için koruma boyutunu 1700GB’dan 54400GB’a yükseltti. Artık 2TB’dan daha büyük fileserver verileri olan müşteriler Azure Backup servisini kesintisiz ve güvenilir bir şekilde kullanabileceklerdir.

Neden 54400 GB?

Azure Backup bu büyük boyuttaki veri kaynaklarını yedeklerken VHDX teknolojisini kullanır. VHDX için maksimum boyut 64 TB (65536 GB) olabilmektedir. Azure Backup bu kaynaktan geriye kalan bölümleri operasyonel metadata’lar için ayırmaktadır. Azure Backup üzerinde boyutu daha fazla arttırmak için çalışmalar devam etmektedir ancak bu sürüm içerisinde makimum boyut 54400 GB olarak duyurulmuştur.

Ön Gereksinimler

  1. Azure Backup agent versiyonu 2..0.8715.0 yada daha üzeri versiyon olmalıdır. Azure Backup Versiyonunu Control Panel –> All Control Panel items  –> Programs and features –> Microsoft Azure Recovery Services Agent üzerinden kontrol edebilirsiniz.
  2. System Center Data Protection Manager kullanıcıları DPM Server versiyonunu UR6 yada daha üzeri versiyona geçirmelidir.
  3. İşletim sistemi versiyonları:
    1. Windows Server 2012 yada üzeri işletim sistemleri volume yedeklerini direk olarak Azure üzerine alabilir.
    2. Windows 8 ve üzeri işletim sitemleri volume yedeklerini direk olarak Azure üzerine alabilir.
  4. Dosya sunucularında bulunan tek bir volume üzerindeki dosya sayısı 1 Milyondan fazla ise yaklaşık olarak cache alanı hesaplamak için volume boyutunun %20’si ele alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.